şükela:  tümü | bugün
  • herhalde aileden birinin misal annesinin teyzesinin yaptigi yemegi begenmeyenlerden bahsetmiyoruz. romantik bir iliski icinde bulundugu hoslandigi yada basitce merhametli bir arkadasi tarafindan beslenmek suretiyle simartilmak istenen ve ortaya cikan seye burun kiviran embesil erkektir sozu edilen. erkek arkadasina yemek yapan kiz her daim uyanik olmali merdaneyi erisilebilirlik seviyesinde tutmali, ufak da olsa bir yamuk sezerse erkegin kafasinda kirmaktan cekinmemelidir. hatir icin cig tavuk yiyemeyen erkek unutmamalidir ki o lokmalarin her biri yemek borusuna takilabilir her an. eh, hatunun ahi tutar 'bogazinda kalsin' der icinden kaliverir, olur ya.

- ya bu cerkez tavugunda birsey eksik ama ne?
    - (ya sabir) kirmizi biberi yagda kavurup koydum icinde sevmem. sarimsagi da az koydum kokmayalim diye.
    - yaaaaaa, paprika mi koyduuuun, ya galiba aci pul biber olacakti. yemem ben bunu.
    - (ya sabiiiiiiiiiiiir!) zikkimin kokunu ye!
    - ne?
    - kok birasi var diyorum, icer misin?

edit:
    erkek kisinin "beenmedim ulaaan beeeenmediiim seyi beeenmis gibi mi yapicaaaam amina kodduuum" deme hakki sayilidir ve saklidir. yalniz bu hakkin kullanilmasi halinde olabilecekler pul bibersiz cerkez tavugunun basina gelmemis olabilir. evet efendim begenmis gibi yapacaksiniz. o sofraya oturuyor, bir baskasinin kepcesinden tabaga konanlari tatmayi goze aliyorsaniz, acemi asci da dahil sofradaki herkes oturmus tabagindakileri yiyorsa begenmis gibi yapacak her lokmayi da yutacaksiniz. aaaaa, ayip denen birsey var.

yemek kavgasi yuzunden kac evliligin bittiginden haberiniz var mi? ustelik bayanlardan hicbiri kendi yaptigi yemekten zehirlenip olmus de degiller. demek ki, ortada yenebilir birseyler var ama bilemiyoruz kisa x kromozomlu bunyenin neresine batiyor o yemek. hatun kisi "benim yaptigim yemegi yiyen dadan ayilir bayilir, begenmemek ni kelime dadindan olur yir bi daha yir, ahan da bole okuz kimin yir, anasindan daha dogmadi begenmiyecek er kisi" de diyebilir. dogrudur. eh, her xx kromozomlu bunye o kadar yetenekli degil tabii. hem bunun masteri var, doktorasi var, kariyeri var, arastirmasi, gelistirmesi, carti curtu...
  • "bok ye ve öl" cümlesine hazirlikli olmasi gereken memnuniyetsiz türü.

edit:

ne kadar cok varmis bu türden. aman da aman.
  • beğenmiş gibi yapmaktansa açıkca beğenmediğini söyleyen erkektir. ama bunu her zaman yapıyorsa az yemeye, arta kalanla uşak tutmaya yönlendirilmelidir. öte yandan yapanın da beceriksizliği olabilir beğenmeme nedeni. bilemem.
  • tez elden bosan da semerini ye denmesi gereken erkektir.
  • bir üst modeli de disarda yedigi yemegi de begenmeyen erkektir. boylelerine bakar bakar kaf daginin otesindeki hayal alemlerinde ziyefetlerden kalkip dünyamiza itelendiklerini düsünürüm
  • "kendin yap da görelim" diye dellendiğinizde, gaza gelip sizden bin kat daha iyi yemek yaptığına şahit olup, yola geldiğiniz erkektir. kendisinin haklı olarak beğenmediği yemeklerin neticesinde, mutfak sınırları size uzak olur, huzura erersiniz.
  • yemek konularında henüz çömez kızarkadaşının yaptığı yemeği beğenmediği mimiklerinden,zar zor yutkunmasından anlaşılıyor fakat o hala çabalayarak yemeğe devam ediyorsa önünden tabak alınıp,tamam aşkım sen rahatına bak gel bir pizza ısmarlayıp keyfimize bakalım denmesi gereken erkektir.ve artııııı kocaman bir öpücük de verilebilir.yazık ya çocuk hala çabalıyor yesin diye.kesin tuzu baharatı fazla kaçmıştır o yemeğin.olur da bazen.önemli olan kendisi için bir şeyler yapan onu sevdiği çok açık olan kızın zamanla geçecek olan beceriksizliğini yüzüne vurmamasıdır.nedir yani hepimizin annesi anneannelerimizden aşçı mı doğdu ?ilerde o kızın da çocuğu olduğunda o çocuk da annesinin ne mükemmel yemek yaptığını anlatacak.hayatta herşeyde olduğu gibi yapa yapa mükemmele ulaşmak mümkündür.
  • - mahmut abi ne biçim yemek yapmışsın ya.
    - n'oluyor bu ses de ne?
    - patron abi. yemeği beğenmedi. kırıp döktü her şeyi. bu ne bir kilo yoğurt koymuşsunuz iskendere diyerek söyleniyor.
    - dur ben ona anlatırım şimdi.
    - ahmetim, onu ben senin için yaptım. yeni icadım, yoğurdun altındaki iskenderleri buluyorsun, aynı senin hatunun sert mizacını aşıp kalbindeki incileri bulduğun gibi.
    - mahmut çok değiştin sen.
    - dur kaçma. daha kollarımızı birleştirip birbirimize künefe yedirecektik lavaşların altında.
    - ben kaçtım hayırlı işler, günler, geceler. aman aman...
  • küçük yaşlarda yatılı* okulun ilk günleri annenizin güzel yemeklerinden sonra önünüze gelen yemeklere başta burun kıvırırsınız, bir süre sonra mecburen* aç kalmamak için çelik tabldot ve bardak eşliğinde herşeyi yemeye başlarsınız*, artık kendisine yapilan yemegi begenmeyen erkekten eser kalmamıştır ve yerine ne bulursa silip süpüren erkek gelmiştir.

(bkz: yatili okulun zararlari)
  • (bkz: kendin pisir kendin ye)
    veyahut da, arzuya gore
    (bkz: cook yourself eat yourself)

denilebilir bu beyfendilere. uygundur.