şükela:  tümü | bugün
  • hayatı boyunca askerlik yapmış, cephe yönetmiş, bu cephelerin çoğunda da savaşı kaybetmiş olan bir askersiniz. son iki savaşınızı kazanarak kendinizi sivil darbeyle cumhurbaşkanı ilan ettiriyorsunuz. yetmiyor aynı zamanda başbakanı atama/azletme, yargı görevlilerini atama/azletme yetkilerini kendinizde topluyorsunuz.

bütün muhalif oluşumları kapattırıyorsunuz. dişe dokunur tüm rakiplerinizi idama mahkum ettiriyorsunuz. kimin milletvekili olacağına kimin olamayacağına siz karar veriyorsunuz. asıyorsunuz, kesiyorsunuz, kimse sizi sorgulamıyor.

sizden habersiz ve izinsiz kuş uçamıyor.

düşünsenize arkadaşınıza koftiden kurdurduğunuz muhalif parti bile iki ayda sizden daha büyük teveccüh gördüğü için gerisin geriye kapattırıyorsunuz.

takriri sükun ile muhalif bir kelime bile edilmesini yasaklıyorsunuz. tüm azınlıkları inim inim inletiyorsunuz. türkiye'deki bazı şehirleri yerlebir ettiriyorsunuz. muhalefet edenin kafasını keserim bile diyorsunuz açık açık.

sonra tüm bunlar yetmiyor. hayatı boyunca öğretmenlik yapmamış birisi olarak kafanıza göre alfabeyi değiştiriyorsunuz. kimsenin fikrini almak bile aklınıza gelmiyor. ne referandum ne uzman eğitimcilerden fikir almak var.

ve bunu tüm halka dayatıyorsunuz. arap alfabesini yasaklıyorsunuz. bu uğurda kuranları bile toplatıyorsunuz.

sonra da tüm bunlar hiç olmamış da bu mesleğe yıllarınızı vermişsiniz gibi kendinizi başöğretmen ilan ediyorsunuz.

tanıdık geldi mi size bu lider? yok yahu onu kastetmiyorum allah aşkına. diktatör müydü o böyle kız?

edit: birileri kadını kendini vajina ve rahimden ibaret sanan bir canlıdan birey haline getirdi demiş. ahahah. osmanlı'daki kadın hareketlerinin, stk'ların, kadın yazarların, iş kadınlarının, hatta kadın gazetecilerin çeşitliliğinin cumhuriyet döneminde onda birini sağlayamamıştır bahsedilen lider. kadının başını aç, dekolte ve mini etek giydir, süs bitkisi gibi balolarda sergile ile kadın birey olmuyor. milletvekillerini kendisi belirleyen ve kadına 12 sene sonra seçilme hakkı veren bir lider kaç kadını milletvekili yapmış merak edenler için: 18.

şu an günahım kadar sevmediğim hdp'de bile daha fazla kadın milletvekili var. varın siz hesap edin. lol.

edit2: sonra aptallığınızı yüzünüze vurunca kızıyorsunuz. şu fotoğrafı gösterip yatağı bile yoktu yazanlar olmuş.

http://www.anitkabir.org/…ploads/2011/07/ata-33.jpg

oysa o fotoğraf mustafa kemal dikmen sırtlarında gezintiye çıktığı bir gün arabayı kenara çekip bir mizansen usulü çekilmiş ve sonraki yıllarda ise tarih kitaplarında cephede çekildi diye propaganda edilmiştir.

http://www.mustafaarmagan.com.tr/…014/07/kapak1.jpg

http://www.mustafaarmagan.com.tr/…phede-mi-cekildi/
  • anneler kötü olmayabiliyor ama çocuk bir şekilde kötü kadın çocuğu oluyor. bunu anlayamıyorum.

(bkz: trollcü geldi haanım)
    (bkz: başlıklarını engelle)
    (bkz: başlıkları engellenecek büyük aktroll listesi)

edit: troll başlığı altına başlıklarını engelle referansı vermek için entry girmek kendi kendini yanlışlayan bir önermedir. bu yanlışı bilerek yaptığım için affınıza sığınıyorum.
  • kendisini halife sanmaktan bin kat evladır.

al bu da, bugünkü kemiğin olsun..
  • ne güzel yapmis. bir daha takdir ettim. tesekkürler troll kardes.
  • kendini baş öğretmen ilan eden lider yoktur. kendisine halkı tarafından bu paye verilen lider vardır. ama kendini çoban ilan eden lider vardır mesela.

tanım: cürete bulanmış cehaletin yeni temsilcisi olan lord eddard stark'ın sabah sıçmığı
  • (bkz: başlık engelleme)

halk kendisine başöğretmen demiştir.

bunu bilmemek için ''gerizekalı'' olmak gerekir.
  • (bkz: mustafa kemal atatürk)

zoruna giden varsa orospu evladıdır.
  • savaşa girmeden kendini başkomutan ilan edenden bin kat evladır.

debe editi: çok güzel bir projeye siz de destek vermek isterseniz detaylar burada (bkz: oyuncaklar otostopta)
  • troll söylemi.

bir derdim var yav. şimdi bu tür başlıkların ilk entryleri yok doğal olarak. ilk entrylerini göremediğim için bu trollerin kim olduğunu göremiyorum ve başlıklarını engelleyemiyorum. burada bir bug var.

edit: yardımsever arkadaşlar sağolsun ilgili nicki öğrendim ve bastım engeli.

troll'süz hava sahası.