şükela:  tümü | bugün
 • kırmızı ve güzel bir binadır. hocaların ve idarenin öğrencilere yerini ve haddini bildirme söylemlerinin bir uzantısıdır. şaraplarını yudumlarken yemeklerini yerler. öğrenciler de hırs yapıp "bir gün ben de.." diye başlayan cümleler kurarlar.
 • önünde uzanan geniş yeşillikte akşam saatlerinde mangal yapılıp rakı içilmesi pek keyifli olan, öğrenci almazlarsa işgal edilerek girilecek mekan.
 • boğaziçi üniversitesi'ne gece gelenler bilirler, yerler şöyle içilecek, böyle içilecek yerler diye ayrılır (lavaboya yakın, fsm manzaralı, boğaziçi köprüsünün ışıklarını görmek istiyorsan, yok hisar ve boğaz olsun diyorsan vs. vs). burayı o bakımdan inceleyecek olursak:

  - lavaboya uzak(bira için pek uygun değil yani *
  - azıcık zorlu bir yoldan gidiyorsun (yani zil zurna sarhoş olmak isteyenler için değil) ve
  - ıssız bir ortam (sevgilinle falan gideceksen eğer)
  - manzarası da idare eder.
 • shuttle oldugunda (yaz okulu bittiginde bitiyor meymenetsiz) ve usenmedigimiz gunlerde gittigimiz mekan. benim icin pudra sekerli kanlica yogurdu ve genc kedilerle yenen keyifli bir yemek demek. mekanda her oglen okulun onde gelen kisilerine (yesim arat, psikoloji bolumu agir toplari, vs.) rastlayabilirsiniz.
 • boğaziçi üniversitesi'nde öğrencilerin girmesinin hoş karşılanmadığı mekan. lakin gece saatlerinde kimseye çaktırmadan girilebilirse, merdivenlerden aşağı inilip çimlerin sonuna kadar gidilmeli ve manzara bir de oradan görülmelidir. bir de ağaç var orada tırmanılası, erguvanlar arasından köprü ve boğaz manzarasını ayaklarınızın altında bulursunuz birden. mezun olmadan gidilip görülesi yerlerden.
 • geçen gün ünlü bir çiftin düğününe ev sahipliğini yaptığına şahit olduğum mekan.
  çift, dizi oyuncusuymuş sanırım. bir ara kampüste fotoğraf çekimi için turlamaya başladılar, şimdi bunlar ünlü ya; yürürken böyle vakur bir havaları var falan... ama gel gör ki, öğrenciler çiftimize şöyle bir omuz üstünden bakarak "meeh" diyip geçiyorlardı. o bakımdan biraz hayal kırıklığına uğramış olabilirler. eheh.
 • boğaziçi üniversitesi kampüsünde çeşitli sosyal etkinliklere ve törenlere ev sahipliği yapan ve ismini abd başkanı john f. kennedy'den alan tesis.

  web sitesi - https://sosyaltesisler.boun.edu.tr/…kennedy-lodge-1

  görüntüler - https://www.youtube.com/watch?v=xp3lhznyizo
 • ilk inşa edildiği yıllarda aşağıdaki şekilde poz vermiştir

  tık