şükela:  tümü | bugün
 • kitsch ustalarından biri, puse moments ın yaratıcısı.. kısa metrajlı film yönetmeni.
 • (bkz: lucifer rising) filminde charles manson'in sag kolu ve daha sonra polanski malikanesi katliami'yla suclanacak olan robert beausoleil'i oynatarak tepki cekmistir. gercekte anton szandor lavey'in seytan kilisesi'ne uyedir. roman polanski ile fikren cekisme icinde oldugu bilinir. derek jarman, pier paolo pasolini, francis ford coppola, david lynch ve martin scorcese onu en cok etkilendikleri yonetmen olarak gosterir. isis, astarte ve lilith canlandirmalari meshurdur. simyacidir ayni zamanda.
 • cocuklugunun gectigi hollywood'un karanlik yonlerini anlattigi hollywood babylon adli bir de kitabi vardir.
 • 1964 tarihli o meşhur kısa filminde, deri montunun sırtında "scorpio rising" yazan motorsikletli çete mensubu delikanlının bitmek bilmeyen giyinme ve yola hazırlanma sahnelerini bir tören gibi seyretmemizi sağladığı için bile saygıyı hak eden, 1927 doğumlu aşmış yönetmen...

  anger'la yapılmış bir röportaj şurada mevcut:
  http://www.ubertext.se/angerinteng.html

  filmleri hakkında kısa bilgi ise burada:
  http://www.sensesofcinema.com/…ectors/03/anger.html
 • "scorpio rising" adlı filmiyle david lynch'den önce "blue velvet" şarkısı eşliğinde deri ceketinden soyunan oğlan figürünü ve pasolini'den önce "sometimes i feel like a motherless child" adlı gospel eşliğinde eşek üzerindeki isa figürünü düşünmüş ama yıldızı birçok yeteneğinki gibi çokça parlamadığı için şimdilerde "ben mtv'nin babasıyım" açıklamasıyla gözlerimi yaşartmış bir fenomendir. anger is angry!
 • italyan moda evi missoni için muhteşem bir film çekmiş usta yönetmen, sanatına çok saygı duyduğum yüce insan.
 • bi bok anlamiyorum ben bu adamin filmlerinden. "hoca ne is?" diyebilmeyi cok isterdim kendisine.
 • bugün 83. doğum günü olan "acayip"* yönetmen. filmlerini anlamak için biraz ezoterik dilden anlamak gerekir, kendisi thelemit'tir. manevi yaşamı hakkında wikipedia'da şöyle denilmiş; "despite being a thelemite, anger has shown an interest in various other religious movements, particularly those that are in some way occult. for instance, he was a lifelong friend of anton lavey, both before and after the founding of the church of satan in the 1960s, and lived with lavey and his family during the 1980s. lavey also made an appearance in one of anger's films, invocation to my demon brother (1969) whilst anger wrote forewords to two of lavey's books, the devil's notebook (1992) and satan speaks! (1998). he describes himself as a "pagan" and refuses to consider himself to be a satanist.[87] he also claims wicca to be a "lunar", feminine religion, contrasted with the "solar" masculinity of thelema"

  bütün filmlerini severim ama en sevdiğim filmleri rabbit's moon, lucifer rising ve puce moments'dır.
 • şüphesiz ki kendisiyle tanışmanın en yanlış yolu anger sees red filmini izlemektir.