şükela:  tümü | bugün
 • çıplak ayak sadece 1.97 boyunda olduğu ve nispeten zayıf bir ncaa konferansında * oynadığı için nba takımlarının şüpheyle yaklaştığı, ancak bence 2011 nba draft'ında ilk turun sonlarına kalmadan seçilmeyi fazlasıyla hakeden 1989 doğumlu power forward. bir defa boy dezavantajını 2.13'lük wingspan'i ve 2.74'lük standing reach'iyle aslında gayet güzel kapatıyor ki, bu 2.74'ün joakim noah * ve al horford * gibi önemli nba pivotlarının standing reach'lerinden fazla olduğunu önemle belirtmek istiyorum.

  üniversite kariyerinin tamamını morehead state eagles formasıyla geçiren bu kardeşimiz, son üç sezonunda sırasıyla 13, 13 ve 14.5 gibi müthiş ribaund ortalamaları tutturdu. özellikle geçen sezon çıktığı 35 maçta aldığı 200 hücum ribaundu * gerçekten inanılmaz. aynı zamanda çok da iyi bir savunmacı. son iki sezonda tutturduğu 17 civarındaki sayı ortalaması ise göz boyamasın, zira hücumda gerçekten hiçbir olayı yok ve nba'de herhangi bir skor tehdidi yaratması hiç olası gözükmüyor.

  yakın tarihteki dejuan blair ve paul millsap, hatta daha da eskilere gidersek dennis rodman gibi iyi örneklerin de etkisiyle, şahsen ben de iyi ribaund alabilen bir adamın -fiziksel dezavantajları da olsa- o ribaundları her yerde iyi, kötü alabileceğine inananlardanım. diyeceğim o ki, sevgili nba takımları, eğer burayı okuyorsanız bu çocuğu 20. sıranın altına düşürmeyin. saha içinde önemli katkı vermeyi başaramasa bile en kötü antrenmanlarınıza hareket getirir, ben kefilim.
 • 2011 nba draft'ında denver nuggets tarafından 22. sıradan seçilmiştir.
 • 2011 nba draft'ında astım hastası olduğunu öğrendiğim basketbolcu. ilginç gerçekten. başına bir kaza gelmeden nba kariyerini tamamlaması dileğiyle; hoşgelmiş.*
 • müslümandır. onu izlemek çok keyifli olacak. özellikle ben wallace emekli olduktan sonra.
 • çok sempatik sırıtıyo bu arkadaş. ayrıca feci ribaunt alıyormuş, idolü tabiki de 91 numara.
  2k12'de de maç başına 11 ribaunt alıyo çaylak olarak, maşallah.
 • bu sezon ilk kez denver nuggets forması giyip 10 dakikada 7 sayı 4 ribaund 4 blok ile oynayan çaylak oyuncu. kısa sürede ilerisi için umut verici bir performansla başladı nba kariyerine.
 • şüphesiz ki bu yılın en çok ilgi çeken çaylağı
 • kasim 1989 dogumlu 6'8" pf. denver'da bir dolu eksik varken ilk bes sansi yakaladi ve cok iyi degerlendirdi. hucum ribaundlari ve agresif/yirtici tarziyla dikkat cekti.
  denver enteresan bir takim. en onemli uc oyuncusu yokken cikip ligin elit takimlarini yenebiliyorlar. bazen boyle takimlara kimi koysan is yapar.
  istikrarli olacak mi gorecegiz.
 • dün oynanan gsw maçında, 24 dakikada %66 isabetiyle 27 sayı 17 ribaund almış çaylak. enerji bombası, bu senenin en dikkat çeken çaylaklarından.
 • lakabı manimal'mış. "insanhayvanı" gibi bir manada kullanılıyormuş. kaan kural söyledi. müthiş bir lakap bulmuşlar cidden.