şükela:  tümü | bugün soru sor
 • brooklyn nets takımının 2016-2017 sezonundan itibaren çalıştıracak olan yeni koçudur. şu anda atlanta hawks takımından asistan koç olarak çalışmaktadır. 2016 play off larının bitiminden sonra yeni görevine başlayacaktır.
 • nba atlantic division takimlarindan brooklyn nets'in yeni head coach'u olmus kisiliktir.

  bu gorevi oncesi cv'sinde 2008-2012 knicks te assistan kocluk ve 2012 den bu zamana kadar hawks'ta asistan kocluk yapiyor, hawks'in sezonu bittikten sonra* nets'e katilacakmis.
 • hakkında girilen entry sayısının 2 olmasıyla üzmüş koç. edit gelecek buraya.

  edit: gece gece sıkıldım, uzun uzadıya yazabilirim artık, bu adam nba'in en underrated koçlarından biridir, belki de 1 numaradır bu konuda.

  şu an nba'de brooklyn nets kadrosu ile playoff potasına girebilecek hoca sayısı 4, bilemedim 5'tir. şu kadrodaki herkes sean marks'ın sihirbazlığının olduğu kadar bu adamın marifetinin eseridir. spencer dinwiddie denen adamın nets öncesi kariyeri süre olarak yaklaşık 13 maçken adam şimdi ligin en iyi yedek gardlarından biri. d'angelo russell los angeles lakers'ta taşak oğlanı haline gelmişken şimdi all-star. caris levert'ün geldiği nokta, jarrett allen'ın performansı ortada, rodions kurucs'un takıma kattığı verim ortada. brooklyn kadrosuna benzer bir kadroya sahip bir takım rodions kurucs'u ilk 5'e monte ederek playoff potasına giremez abi, doğu konferansı'nda bile olsa giremez. adamın rodions kurucs'u kullanışı, takımını yönetişi cidden muazzam.

  bu adamın geldiği yeri çok merak ettim ve sonuç şaşırtıcı olmadı. new york'taki yardımcı koçluk yıllarının ardından 3 yıl boyunca mike budenholzer'ın yardımcısı olarak atlanta'da çalışmış. diğer bir deyişle spurs ekolünün bir temsilcisi. bu da spurs ekolünün geldiği noktayı ve bu ekolün etkisinin çok güzel bir özeti. şu anda nba koçlarının %17'si (budenholzer, brett brown, atkinson, popovich, borrego) bu ekolden geliyor ve aralarında başarısız olan yok. diğer takımlar da zaten model olarak buraya doğru kaymaya başladılar. eldeki parçaları en iyi şekilde kullanan hocaların kıymete binmesi (donovan, malone, nurse, spoelstra, carlisle, joerger, snyder, grizzlies koçuğu ile fizdale, clifford vs) bunun en önemli göstergesi. an itibariyle buna uymayan iki takım var, wizards ve lakers, iki takım da playoff dışı. wizards biraz mecburen bu duruma düştü, gerizekalı yönwtimleri herkese bol keseden kontratları dağıtınca kullanacak adam kalmadı yoksa scott brooks da bu konuda çok kötü sayılmaz, thunder yıllarında bunu yapabildiğini gösterdi. ama luke walton belki de tüm nba'de bu konudaki en kötü koç ve nba'de trend herkesten verim almaya doğru ilerliyor. lakers da koç değiştirdiği anda son kale düşecek.

  konu bu adamdan saptı biraz ama cidden çok büyük iş başarıyor. herkesin 2020'ye kadar ışık görmediği nets'i adam sean marks'ın da emekleriyle beraber adam etti ve geleceği sıfır olan takımdan playoff takımı çıkardı. şu başarıya şapka çıkarılır.