şükela:  tümü | bugün
 • soul-deepsesi , louisiana swamp blues geleneğine bağlı yırtıcı gitar tekniği ve coşkun harmonicası ile genç kuşağın (57 doğumlu) seçkin bluescularından. buddy guy'un eski basçısı. aileden müzisyen.

  http://www.alligator.com/…ists/bio.cfm?artistid=018
 • 14 ekim 1957 baton rouge, louisiana doğumludur. blues çalmaya küçüklüğünde başlamış. bluesu ilk kez harpçı babası raful neal ve aile dostları buddy guy, lazy lester ve slim harpo'dan öğrenmiştir. ona ilk harpını slim harpo vermiştir. daha sonra kenny armonikada ustalaşmış ardından bas, trampet, piyano ve gitara geçmiştir. ilk performansını babasının bir şovunda 6 yaşında piyano çalarak gerçekleştirmiş. 13 yaşında resmi olarak babasının grubunda bas gitarist olarak yer almıştır. 17 yaşında buddy guy'ın bass gitaristi olmuştur.

  kaynak: istanblues.org
 • 21. efes pilsen blues festivalinin en iyisi. armonika çalışıyla beni benden almış pek bir sempatik, sahnede sürekli gülen insan.
 • öncelikle blues'u -maalesef- pek de anlayan, dinleyen, bilen bir kimse değilimdir. dün gece şehr-i bozkır'ımıza efes pilsen blues festival 21 kapsamında teşrif ettiklerinden, biraz şans eseri izledik kendisini ve grubunu. bayıldık!

  devam etmekte olan festival kapsamında önümüzdeki günlerde edirne, çanakkale, balıkesir, izmir, eskişehir, bursa ve istanbul'da konserler verecektir.
  ayrıca daha ayrıntılı bilgi, hatta albüm siparişleri için resmi web adresi şudur;

  http://www.kennyneal.net/home.htm
 • çok genç görünüyor. "bu gece çok özel bir konuğumuz var, kızım da (kendisinin iki kardeşi ve yeğeni de grupta çalıyor) burada ve bizim için şarkı söyleyecek" dediğinde en fazla 10 yaşlarında bir çocuk bekliyordum, gayet "genç bayan" ayarında bir güzel bir hanım karşımıza çıkageldi.

  harika müzik yapıyorlar yalnız yeğeninin mikrofonu eline aldığında çaldığı şarkılardan biri neredeyse direkt blues brothers - shotgun blues'dan arak gibi geldi, kızının kendi şarkısınınsa blues'la uzaktan yakından alakası yoktu ama yine de çok keyifli vakit geçirdik, mitch woods ve ekibiyle beraber tekrar teşrif etsinler inşallah. amin!
 • ilk kez efes pilsen blues festival 21'de dinlediğim müzisyen. aile şovu yapıyorlar adeta. sahneye karısı (kızı değil) vokal olarak, yeğeni ve bir kardeşi klavyelerde, bir diğer kardeşi ise bateride çıkıyor. yeğeni de bir ara gitarını alıp vokale geçiyor. karısı da gitarını alıp vokale geçiyor. ama karısı blues söylemiyor ve bu da biraz işi bozuyor bence. genel olarak, bazen garip gözüktüler gözüme, "hadi çık sen de söyle bir şeyler hihi" gibi bir hal vardı adeta aile içinde, sahnede...ama kenny neal performansı ve seyircilerle kurulan iletişim iyiydi.
hesabın var mı? giriş yap