şükela:  tümü | bugün
 • daha çok country tarzı şarkılarıyla bilinen 70li ve seksenli yıllar'ın ünlü gri saçlı - sakallı şarkıcısı. buğulu sesi joe cocker'ı andırır hafiften. evening star, i will always love you, hold me, midsummer nights gibi şarkılarını hatırlarım.
  sheena easton ve `dolly parton ile düet çalışmaları da vardır.
 • 1980’lerin başında ' lady ' adlı unutulmaz şarkıyı ülkemizde de çıkmış olan 'paradidle 5' albümde* yorumlamış olan ak sakallı efsane..

  http://www.kennyrogers.com/
 • her daim bronz kenny amcanın anılar 9 klasiği olan lady şarkısı dışında "this woman", "she believs in me" gibi country tarzından çok easy listening denebilecek bir ton şarkısı da bulunur. sesi de kendi gibi kalıplıdır.
 • amerikan fedon'u...
 • unlu big lebowski soundtrack'i just dropped in'i seslendiren insan.
 • ''through the years'' gibi harika bir sarki yapmiş olan muzisyen
 • the gambler adlı mükemmel şarkının bestecisi,söz yazarı ve yorumcusu.
 • "birak oğlum bu müzikleri, nasilsa yaşlaninca hepiniz raki masasinda paşa paşa dönülmez akşamın ufkundayim şarkisini söyleyip hüzünlenecek, evde dede efendi dinleyeceksiniz" diye bakan ebeveynlere inat bir kuşağın isyan bayrağı olmuştur bu adam.. yaşını başını almış, ak sakalliyla televizyona çıkarak dolly parton'un gögüsleri arasindan kafayı kadınlara takmiş şarkilarini mirildanmasini görüp içten içe sevindiğimi hatirlarim... o zamanlar nena, modern talking falan gibi zipirlarin almanya dışında en çok taninip sevildiği bu memlekette kenny rogers'in kendi capinda bir ünü olmasinin nedeni de sanirim buydu... country falan bilmem de anneye babaya gösterilecek nadide örneklerden biriydi bu adam... (bak adam yaşlanmiş ama hala country'dir rock'tur gidiyor, siz öyle bikbik akşam ne yiyelim meselesi üzerinden birbirinizle boğuşun, kavga edin daha deme firsati veren adamdi kenny rogers...) ve tabi televizyonun tek kanalli olduğu dönemde kenny rogers'i amerikanin bir numarali şarkicisi olarak sunan nice spiker ve onlara inanan nice vatan evladi geldi geçti bu memleketten... bu adam yüzünden bir ara country bile dinler oldu bu millet, kimi ortayaşli kadinlar televizyona çiktiğinda hülyali gözlerle kenny rogers'a baktilar... hala buralarda bir yerde onlar... biz de dede efendi falan dinlemeye başladik bu aralar ya, neyse uzatmayin, tamam kapatalim konuyu.. tamam dedim!
 • dolly parton ile yaptıkları en iyi işlerden biri olan neredeyse her gün bir kere vitamin niyetine dinlediğim şarkısı için bkz: islands in the stream.
hesabın var mı? giriş yap