şükela:  tümü | bugün soru sor
 • resmileşti, dikkat!

  hazırlıklar başladı, ardıl üçlemenin sona ermesinin hemen akabinde beyaz perdede yerini alacak. daha film hakkında vizyon yılı hariç hiçbir şey bilmiyoruz ama başrolün ewan mcgregor olacağını varsayabiliriz, hem yaşı müsait hem de obi-wan kenobi'yle özdeşleşmiş bir isim.

  hayran kitlesinin talebini çat diye işleme koymak büyük iş; lucasfilm'in disney'in altına girmesinin en iyi yanı bu, sınırsız bütçe. insanlar kenobi filmi istedi, lucasfilm de yapıyor.

  (bkz: #72011879)

  şurada 2020 boba fett spin-off, 2022 obi-wan kenobi spin-off diye hesaplamıştım ama star wars tarihinin en boş ve anlamsız karakterlerinden biri olan boba fett'ten şimdilik vazgeçildi herhalde, hiç adı yok.

  star wars canonunda boş kalan tek yer obi-wan kenobi'nin tatooine'deki sürgün yılları ve imparatorluğun erken dönemi. çizgi romanla, kitapla olmaz; o filmler çekilecek.
 • https://m.youtube.com/watch?v=22cdbdk-8hk

  efsane bir yapım olacağa benziyor. şimdilik bununla idare edeceğiz.

  edit: bir an ben de gerçek olmasını diledim.
 • ben bir star wars hayranı olarak ep9 dan daha fazla bekliyorum şu an bu filmi.çünkü son üçlemenin iki filmi de bende rogue one kadar etki yaratmadı. ewan mcgregor ve alec guinness aynı havalılık puanıyla karakteri canlandırıyorlar benim için. alecin hakkın rahmetine kavuşmasından ve ewanın role çok yakışmasından bir tek dileğim var filmde lütfen ewan oynasın bu rolü.
  tüm star wars filmlerinde içimde kalan iki ışın kılıcı sahnesi hayali vardı. darth vader ve luke skywalker. rogue one final sahnesinde darth vaderin ışın kılıcıyla dehşet saçmasıyla bu karakterin yeteneğine doydum ama tüm seride buna ep 8 dahil luke un yetenekli bir kılıç sahnesi yok. belki bu filmde usta kenobinin çok havalı sahnelerine tanık oluruz.