1. köy hayatında çakalların sesini uzaktan dinlersiniz. kent hayatında çakallarla birlikte yaşarsınız.
  2. kent hayati ile site hayati arasindaki farklara kavramsal olarak cok benzer...
    zira bir zamanlar koyden kente goc var iken ve bu gocun ustune hayli kafa yorulur iken,
    simdi kentten siteye goc soz konusu, ama nedense pek kafa yorulmuyor hakkinda...

ve ilginc olan su ki; bu gocleri, temelde daha ozgur olmak amaciyla yapan insanoglu,
    git gide daha az ozgur oldugunun farkinda bile degil.
    her yani guvenlik kameralariyla cevrili bir sitede, pek guvenli ve pek ozgur oldugunu iddia eden insanoglu,
    sevgilisi ile sitenin kuytu yerlerinde kacamak sevistiginde kameralardan izlendigini dusunmez bile.
    gecen gun ismi lazim degil bi' siteye gittim. elimde saraplar arkadasima surpriz yapacaktim.
    lakin o pek ozgur ve pek guvenli sitenin girisindeki gorevliler,
    illa arkadasiniza haber vermemiz lazim diyerek surprizimin icine ettiler.
    kendileri elbette gorevlerini icra ettiler, onlarla zerre sorunum yok.
    lakin bu duzen kim oluyor da benim arkadasima gonlumce surpriz yapmama engel olabiliyor yahu!?!

kusura bakmayin ama, icine edeyim ben oyle kentin de, sitenin de, ozgurlugun de, guvenligin de...
  3. kent hayatının başlıca fark yaratan faktörü olan teknolojiyi köyde kullanmak, köy yumurtasını şehrin zorluğunu göğüslemeden önce evde yaptığınız kahvaltıda yemek kadar keyifli değildir; asla da olmayacaktır.