şükela:  tümü | bugün
 • yılmaz büyükerşen'in eskişehir'e kazandırdığı projelerden biri. türkiye'nin ilk suni plajından tutun, açık/kapalı yüzme havuzları, restoranları, at binme alanları, kent evi, göleti hatta gölet içinde adasına kadar birçok şeyi içinde barındırıyor. inanılmaz ama gerçek. artık, "eskişehir'de bitek deniz eksik" lafı tarih oluyor. yapay da olsa...

  http://www.eskisehir-bld.gov.tr/…r_parklar.php#kent
 • yılmaz büyükerşen hocamızın eskişehir'e armağını olan dev park. ayrıca gudik bazı vatandaşların "ne gereği var canım; bu kadar paraya yazık olmuş" serzenişlerine sebep olmuştur. kaldırım taşından aydınlatma direklerine; devasa kapılarından yer döşeme boyalarına kadar birçok ayrıntı avrupa'daki benzerlerini aratmamaktadır.
 • bugün yapay plajının açılışı yapılacak olan eskişehir' in bir ilki daha.
 • 23.07.2009 tarihi itibari ile açılışı yapılmıştır. eskişehir'e, vatana millete hayırlı olsun.

  http://www.eskisehir-bld.gov.tr/…r_parklar.php#kent
 • (bkz: ken park)
 • eskişehirde okuduğum dönemde bomboş, kurak bir araziydi. şehirden görece uzak, otogarın yanı başında pek bir şeye benzemeyen kocaman bir alandı. 2007'de mezun olurken yeni yeni kazmaya, çalışmaya başlamışlardı. park yapılacağını duymuştuk, referansı yılmaz hoca* olunca zaten şehre yeni bir hava getireceğini tahmin ediyoruk ama bu denli renk katacağını ankaradan kalma bir alışkanlıkla tahmin edemedim.

  3 sene sonra eskişehir'i tekrar görmek için haftasonu gittiğimde parkın son halini gördüm, basında çıkan "eskişehir'e deniz geldi" haberlerinden çok daha fazlası var. yemyeşil bir alan, içinde balıkların ve ördeklerin* dolaştığı masmavi bir gölet, rahatça oturulup dinlenebilecek cafe'ler, çocuklar için yapılmış olsa da büyüklerin de ilgisini çeken-en azından bizim-su oyunlarının olduğu ufak bir çocuk parkı, tabi ki plajı ve en önemlisi eskişehir'in eksiği olan büyük bir park ihtiyacını karşılamış olması.

  hocaya elinde sağlık diyor ve tam puan veriyorum.
 • sakarya'da eski zirai donatım kurumu arazisine kurulmuş, içerisinde büfeler kafeteryalar yel değirmenleri bulunan, yapay göletinde deniz bisikleti ile gezebildiğiniz yemyeşil bir park.
 • özellikle sabahları, ama akşamları da, açık hava spor salonu gibi. kışın kar yağarken de gelip yürüyor-koşuyor insanlar, yazın göbeğinde de sıcakta erkenden kalkıp geliyorlar. bazan o kadar çok oluyor ki, beş park daha yapılsa beşi de dolar gibi geliyor bana. judo çalışan, aerobik yapan insanlar bile oluyor. öğlene doğrudan akşama kadar ise kışın boş, yazın gezip dolaşanların yeri. o gezip dolaşanlar etraftaki eşofmanlılara uaylı görmüş gibi inceleyerek bakmasalar o zamanlarda da eminim yürüyecek insanlar.
 • bu parktan bir tane de sakarya'da var. gayet güzel yeşili bol doğa ile iç içe. napıyolar? tam orta yerine imam hatip inşaatı başladı. şehrin üniversitesinden daha güzel bir imam hatip okulu olacak yani, komiklik abidesi.