şükela:  tümü | bugün
  • konya'ya helal avm konseptini* getiren işletme.

"konya'da önümüzdeki yıl açılacak kent plaza, mağaza kiralayanlara ilginç sözleşme imzalatıyor. sadece yiyecek üzerine çalışacaklar değil, tekstilden çantacısına kadar avm içindeki tüm mağazalar içki satmayacaklarını, ikram etmeyeceklerini ve domuz eti sokmayacaklarını taahhüt ediyor."

http://www.radikal.com.tr/…25.07.2011&categoryid=80
  • gün itibariyle açılmıştır.
  • konya'da bulunan taze avm. ama bahsetmek istediğim husus bu değil maalesef. şimdi konya'yı bilenler bilir; bu avm'nin karşısı karatay sanayi diye bilinen genellikle otomobil arızaları hususunda uzmanlaşmış esnafların mesken tuttuğu bölge. sıkıntı şurada doğuyor ki, bu avm açıldı açılalı özellikle sanayi bölgesi olmak üzere avm çevresinde insanlar ( kişisel deneyim üzerine avea kullanan insanlar ) cep telefonu ile birbirlerini arayamamakta. hat meşgul hatası gibi ya da hattın hiç düşmemesi gibi hatalar vermektedir. bu vahim olay bu gün bölgede 3 arkadaşın birbirine 45 dakika ulaşamaması doğal olarak 500 metrekare alanda buluşamaması gibi bir sonuç doğurmuştur. demem o ki, bölgenin zayıf olan alt yapısı piç edilmiştir.
  • konya insanının genelde gezmeye gittiği, alışveriş için kullanmadığı mekandır. şöyle oranlarsak %65 gezinti kişisi geri kalanlarsa alışveriş için içeride bulunmaktadır. ayrıca konya'da ilk lacoste, starbucks, tommy gibileri bu mekanda açılmıştır.
  • ankamall'un beşte biri boyutunda olan avm.
  • kendimi cevahir avm'de sandığım plaza..

mağzaları gezerken sanırsam günlük 1,5 saatlik yürüyüşünü de yapmış olursun.
  • ay ben sevdim. konya'nın cevahiri de burası dedirtti bana
  • konyanın en güzel yerinde en kötü avmlerinden birisidir.
    çatısında spor salonu olup küçücük havuzu neredeyse sürekli kapalıdır.spor salonununun pahalı ve bakımsız olması düşündürür.
    avm tuvaletlerine kokudan giremezsin, yukarıda havalandırma diye bi zamazingo görürsün sonra çalışmadığını anlarsın.

kamyon kamyon paralarla avm yapıyorsun ama işletemiyorsun.
  • ilk kez gelen birinin tuvaleti bulana kadar altına işeyip sıçabileceği avm.

1. kattaki tuvaletin nerede olduğunu inandığınız varlığın rızası için söyleyin lan. inanmıyorsanız, big bang hatrına da olabilir.