şükela:  tümü | bugün soru sor
  • berserk'in mangaka'sı. günün birinde çıraklığını yapabilme hayaliyle yanıp tutuştuğum adam.
  • şuana kadar mangasını okuduğum en yetenekli ve detaycı mangaka. fakat üst üste 5 hafta berserk çıkartsın ara vermeden kurban keseceğim dinle falan alakam olmamasına rağmen. bir hafta çıkıyor 5 hafta tatil, 2 hafta çıkıyor 8 hafta tatil. adam resmen ağzımıza bal çalıp çalıp kaçıyor. ama diyorsa ki; "eğer her hafta çıkartırsam bu mangayı o kadar detaylı çizemem", ben beklemekten yanayım arkadaş.
  • artık kendisine isyan ettiğim über yetenekli, bir o kadar da üşengeç mangaka. 1 yıl oluyor lan neredeyse, nerede bu berserk? okuduklarımı da unuttum zaten, yenisi çıktığı vakit baştan başlamak farz oldu.

evet, fırçamızı kaydıktan sonra övme olayına geçebiliriz sanırım. kanaatimce gelmiş geçmiş en iyi 3 mangaka içerisinde yer alan bu allahsız, 1990'da başladığı seride sadece 333 chapter yayınlamıştır. hatta 1988'e kadar dayanır temelleri. filmler iyi hoş oldu ama manga ayrı be hocam. bak izinden gidiyoruz, bokunu çıkarma lütfen. övemedim de sinirden, silkin kendine gel artık baboş..
  • berserk mangasının yazarıdır. çizim kalitesi üst düzey olmakla birlikte konu işleyişide mükemmeldir. tek sıkıntısı bana göre surat çizimleri. birkaç karakter harici hepsi aynı geliyor bana. hepsinde de aynı hülyalı bakışlar var.
    tabi bu çizdiği o detaylı sarayları, zırhları, canavarları gölgede bırakmıyor.
    bu mangaka kadar kaliteli zırh çizen görmedim. normalde çizdiği yapılarda mükemmmel ama zırhları bambaşka çiziyor hakikaten. hayran kalmamak elde değil.
    bir miura birde inoue takehiko zaten. adamların seviyeleri bambaşka. umarım bende o seviyeye gelirim.
  • sanat galerisinde sergilenebilecek kalitede çizimler çıkaran ve bunu hiç bir asistanın yardımı olmadan yapan mangaka. sadece çizimleriyle değil hikâyesiyle de çoğu romancıları cebinden çıkarabilecek mangaka. o sebeple kimsenin terbiyesizlik edip çizmiyor demeye hakkı yok. çizgisini bozmasın isterse senede bir bölüm çıkarsın.
  • çizdiği bütün kadın karakterleri birbirine benzeyen ünlü mangaka.
  • berserk serisini bitiremeden ölecek diye çok korktuğum, 1966 doğumlu, solak insan evladı.