şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ataşehir'in batısına 121 bin metrekare alan üzerinde 2 bin 44 daireden oluşan toki iştirakli konut projesi.
  emay-ipek adlı ortak yapı girişimi ile inşaa edilecek dairelerin metrekare fiyatları 1.250.-usd ile 2.500.-usd arasında olması bekleniyor. dairelerin satışı ile ilgili olarak toplam bedelin yüzde 25'inin peşin kalan bölümlerin ise 12 yıla kadar bölünmesi planlanmakta.
  işin içinde toki'nin olması, bir takım soru işaretlerini birlikte getirmiyor değil ama kağıt üzerinde güzel bir proje gibi duruyor.
 • insanlar oturmaya başlamıstır ancak hala ekmek almak için ataşehir'e gitmeniz gerekebilir..bu hadise yeni evli çiftlerde bosanmaya ,çok çocuklu ailelerde ise 'ben nie gidiom ulan sen git' die dialogların yasanmasına sebep olmaktadır..
 • her binası 25 katlı olmayan 17 katlı binaları da barındıran site, ayrıca 240-270 lira aidat alıp neredeyse hiç bir şeyi doğru düzgün yapamayan bir yönetime sahip site.
 • ataşehir, büyükçekmece ve kartal'da olmak üzere 3 tane vardır bu siteden. emay inşaat tarafından yapılmış, yapılmakta.

  http://www.kentplus.com/
 • yönetimi hırsızlık olayı nedeniyle tüm temizlikçilerini işten çıkarmış, etrafı bok götürmekteymiş. buna rağmen site yönetimi aynı aidatı (250-300ytl) almaya devam ettiğinden sakinleri isyan etmek üzereymiş.
 • fındıklı'da centrium park ve centrium tower adlı yeni etabı başlayacak olan yerleşim projesi...

  edit: systemfailure'a uyari icin teşekkur.
 • ismi anıldığında akla ataşehir'deki gelir ve fakat büyükçekmece/mimaroba fazı ilk tamamlananı olmalı. kendisine bugün gittim gayet nezih filan duruyor ama pek bir ıssız, site yönetimini gözüm tutmadı ev fiyatları da geçmiş yıllara göre düşmüş.
 • ataşehirdeki sitelerinin öylesine despot yönetimleri vardır ki, kendinizi askeri lojmanda sanırsınız. tercih öncesi iki kere düşünmek uygun olacaktır.
 • mimarsinan versiyonunda işlerin hafiften boka sardığı site, iki ay kadar fazladan aidat toplayıp sağa sola saçma sapan eklentiler yaptılar fakat binaların bazılarının içlerindeki boyalar dökülüyor, havuz filan da bitiğe yakın çimdirilmeye getirilen çocuklar yüzünden suya girilmiyor sabahtan akşama kıçlarını millete dönüp güneş altında kitap okuyanlar sayesinde de şezlong bulunamıyor, otopark havalandırması da binaların alınlarının çatına yerleştirildiği için 24 saat fabrika sesi dinler gibi motor sesi dinliyorsun ve bundan rahatsız olan da yok gibi, zaten geçenlerde tanıştığım rıfat ılgaz'ın oğlu aydın abi sitenin bulunduğu arsanın aslında imar planında hastane yeri olarak gözüktüğü fakat toki'nin talanıyla sitenin hastane yerine dikildiği yönünde bir şeyler söyledi ki gayet mantıklı yoksa o arsa bunca sene boş kalmazdı.bir de sakinlerin kahir ekserisi bildiğin sonradan görme tipler garsonlara fırça atan sitede otomobil park edilmesi yasak olan yerlere ısrarla araç bıraktıkları için sonunda otopark lobutları dikilmesine sebep olmuş sevimsiz tıyniyetli insanlar genelde. siteden son haberler bunlar,belki birilerinin işine yarar diye yazılmış boş bir entari oldu neticede,saygılarss
 • fındıklı'daki centium versiyonunda daire sayısını artırabilmek için daire alanlarını öyle kısmışlar ki, dairenin kapısı salona açılıyor, salonun ortasında da mutfak var.. sanırsınız 2+1 değil de stüdyo daire.

  bir de fiyatları ve kiraları da bölgenin en düşüğü.. bunda tabii konumunun da etkisi var ama mimarlık bakımından oldukça vahim yapı..