şükela:  tümü | bugün
 • inşaatı kısmi olarak tamamlanan fakat oturumların aylar önce başladığı kent plus kadıköy sitesinde oturmaktayım. yaşadığımız sayısız olumsuzluklara rağmen yine de büyük bir sabırla eksikliklerin tamamlanmasına yönelik sözleri ve vaatleri bekliyorduk. fakat pazar günü yaklaşık 1000 dairelik bu sitede yaşadığımız akıl almaz sorumsuzluk neticesinde tüm site sakinlerinin sağlığının hiçe sayıldığı bir olay yaşadık.

  inşaat bitmeden oturumların başlamasından dolayı zaman zaman site içerisinde yoğun tiner kokuları alıyorduk. öğrendik ki , otopark zeminlerinin son kat izolasyonları zaman zaman devam ediyormuş ve epoksi denen kimyasal kullanılıyormuş. en son aynı kokunun sadece evlerde ve site içerisinde değil , muslularımızdan akan sulardan da gelmeye başladığını farkedince ciddiyetin farkına vardık. hatta bu suya maruz kalan bazı komşularımızın cildinde alerjik reaksiyonlar geliştiğini öğrendik. kokuya asansörde maruz kalan 3 yaşında bir çocuğun bayıldığını , insanların pazar sabah saat 8’de kokuyla uyandığını , panik atak hastalığı olan bir komşumuzun bu olaydan ve yaşanan tartışmalardan dolayı fenalaştığını öğrendik.

  bu kadar ciddi örnekler ile karşılaştıktan sonra site yönetiminden konu ile ilgili açıklama istediğimizde , kullanılan maddenin “dura band marka epocoat – s tipinde epoksi malzemesi” olduğunu söylediler.

  site sakinlerinin araştırmaları sonucunda bu kimyasalın içeriğinde yer alan solvent maddesinin insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ettiğini, etkilerinin yıllar sonra ortaya çıktığını, aslında avrupa’da kullanımı yasaklanan ciddi bir kanserojen madde olduğunu öğrendik.

  gecenin bir vakti yönetimde kimseyi bulamadığımız halde site sakinlerinin çabalarıyla yönetim müdürünü ve emay inşaat yetkililerini bilgilendirdik ve site yönetimi müdürünün zorla siteye gelmesini sağladık. kendisinden aldığımız bilgiler çözüme yönelik olmamasından dolayı ve kimseyi tatmin edemediğinden dolayı inşaat firmasından da birilerini aradık. ancak telefona çıkan yetkililer lakayit şekilde bir çalışanın ihmalkarlığı olduğunusöyleyip umursamaz tavırlarla herhangi bir çözüm üretmediler.

  iski, sağlık bakanlığı gibi kamu kurumlarını da arayarak destek istedik. iski’den gelen ekip aldığı numunelerin sonuçlarını ertesi gün paylaşacağını iletti. dün sabah öğrendiğimiz bir habere gore ; numuneler iptal edilmiş ve yönetimin tekrardan numune vermiş. verilen bu yeni numuneler , şikayetler üzerine depoda devir daim yapıldıktan sonra alınacak yeni su mu yoksa bizim maduriyetini yaşadığımız su mu bilemiyoruz. site yönetimine güvenemediğimiz için ayrıca özel bir kuruluş bularak kendi numunelerimizi de verdik. sonuçlarının 3 hafta sonra verileceğini ilettiler.

  site yönetimi hala bu konuda bizlere bir açıklama veya çözüm önerisi sunmadığı için evlerimizde akan suyu süpheyle kullanıyoruz. devir daim yapıldığını söylemelerine rağmen aynı rahatsız edici , özellikle sıcak su kullanımında yoğunlaşan koku dairelerde hala mevcut.

  iyi niyet göstergesi olarak site yönetiminden beklentimiz , lan sonuçları çıkana kadar tüm site sakinlerini bilgilendirmesi ve gerekiyorsa suyu keserek, deponun hatta tesisatın yenilenmesiydi. ancak tabiki böyle olmadı. tüm kokulara rağmen gönül rahatlığıyla musluk, banyo, wc sularını kullanmamızı önerdiler.

  bize yaşattığı bu güzel site tecrübesi için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. sayın emay inşaat ve site yönetimi (bkz: su çok güzel gelsenize)
 • (bkz: up)

  akan suları özel laboratuarlarda test ettirip daha da sağlam yaptırılabileceğini düşündüğüm vahim hadise. ara sıra evime giderken kestirme olarak kullandığım yol üstünde bulunan sitede gördüğüm o haliyle nasıl oturum var onu da anlamak güç.
 • oturum var çünkü yazdan beri 2 blokta da site yönetimi vs sanki ufak tefek çevresel işler kaldı gibi gösterip, insanların biran önce taşınmasını sağladı. ama taşındığımız günden beri , ne mevcut asansörlerin tam olarak çalıştığını gördük, ne güvenliğin işini tam yaptığını gördük. ne evde yaşadığımız poçeonlemlerde anında cevap alabileceğiniz bir muhattap bulduk. hadi tüm bu fiziksel koşulları geçtim, son bu su olayı tüm site sakinlerini evinden soğutmuş durumda. insanlar özellikle sıcak suda çıkan bu kokuyu duş alırken solumak zorunda kalıyor ve araştırdığımıza göre en tehlikeli şekli solumakmış. hala karşımızda muhattap yok. bir insan canı nasıl hiçe sayılır (bkz: emay inşaat) ve site yönetimi bize gösterdi.
 • (bkz: ) emlak balonu
 • sebebi ortaya çıkan rezalet
 • bu rezaletin etkisi midir bilinmez, sitede 300 e yakın konut halen boş neredeyse 1 yıl olmuş .

  (bkz: kentplus)
  (bkz: kentplus kadıköy) maps

  sahibinden.com