şükela:  tümü | bugün
 • 1400 dairelik 3 blokta insanlari yaşatmak insanlık ayıbıdır. ulan 1400 daire her dairede ortalama 3 kisi olsa 4.200 kisi. bildiğin küçük çaplı bir mahalleyi adamlar 3 bloga sığdırmış. bence asıl rezillik bu mk.
 • bu yeni tip rezidanslarin yonetimi mafyalarin elinde ve maalesef her seyin karsisindaki caresizligini turk hukuku burada da gosteriyor. millet yuzbinlerce lira verip satin aldigi sifir dairede aylardir rezillik cekiyor. gecenlerde de guvenlik gorevlisi bir site sakinini bacagindan kursunlamisti.
 • haftalardır elektrik jeneratörden sağlanıyor, çıkan sesten hem site sakinleri hem de sokaktaki komşular bıktı artık.
  yetmezmiş gibi sıcak su ve doğalgaz da bir haftayı geçti kesileli evlerde klima ile ısınıp ocakta su ısıtıp kovayla duş alıyor insanlar.
  550-600 tl arası aidat ve faturalarımızı ödüyoruz ama kovayla duş alıyoruz!!!
  yönetim elle tutulur hiç bir açıklama yapmıyor,sürekli şu gün bu gün hallolacak diye yalanlarla oyalıyor insanları.toplanan onca paranın hesabını elbet verecekler.
 • rezalet gibi rezalettir. tam anlamıyla skandallar silsilesi.

  evi satmaya ya da kiralamaya gelince konumu dolayısıyla fahiş fiyatlar çeken bu hanzoların, işlerini gördükten sonra insanları mağdur etmeleri her zamanki gibi şaşırtmadı. umuyorum ki azalarak bitecekleri günler gelecektir.
 • ulan normal bir bina olsa, iskânsız otur. olsa olsa 30 daire olur. para ödemeyenin kapısına gidersin, kesilmez elektriğin, suyun. 1400 daireden hangi birini kovalayacaksın?
 • fikirtepe'de rezistans...
 • mevcut uygulamada iskansız ev almak tamamen alıcının riski. müteahhit borcunu ödemek istemezse iskan işini uzattıkça uzatıyor. bunun cezasını ise evi satın alan vatandaş çekiyor. elektrik, su aboneliği yaptıramıyor. (eğer şansızsanız ve projeye aykırı inşaat yapıldıysa zaten külliyen yandınız.)

  müteahhit iskansız evin elektriği ve suyunu inisiyatif alarak şantiye elektriğinden veriyor. bunu yapmak zorunda değil. daireleri satabilmek için yapıyor. bunu yazılı olarak taahhüt etmemiştir. bana elektrik vermedi diye hak talep edebileceğinizi zannetmiyorum.

  bu işin çözümü site sakinlerinin kendi arasında örgütlenip para toplayarak, eksikleri gidermesi ve olayı çözmesi. ardından müteahhitte dava açarak masrafları almaya çalışabilirsiniz. ancak emay iflas ettiği için davayı kazanılsa bile bu paranın alınabileceğini düşünmüyorum.
 • markalı konut projesinde çalışıp benzer şeyleri görmüş biri olarak hayatım boyunca markalı konuttan ev almamaya yemin ettim. mahalle müteahhitinden ev alın bu çöplük gibi binalardan daha iyidir. veya illa ki ben markalı konut istiyorum derseniz en az 5 sene bekleyin sistemin oturmasını. maketten ev almayın aldırmayın
 • (bkz: rezaletten rezalet dogar)

  kentplus kadikoy ve cevresindeki yapilarin varligi bir rezaletti. istanbula yapilan sayisiz defa islenmis bir cinayet projesi.

  en buyuk rezalet ise insanlarin burada yasamasidir.

  bilincli bir toplum olsa fikirtepedeki korkunc kentsel cinayetin tamami bos kalsa diye cok umut ettim.

  sizler nerede yasadiginizi biliyor musunuz?

  o korkunc yapilasmada yasayan herkes baslarina gelecekleri ongoremedikleri icin bunu haketmekte.

  igrenc ulkenin igrenc hatali sosyal konutlarinda yasayan ..... insanlar...
 • iskansız projede bu kadar konut satılabilmesi asıl rezalet.