şükela:  tümü | bugün
 • diplomasını almaya, anadolu'nun mutena bir şehrinde yıllar yılı kendisini desteklemiş ve hep bugünleri beklemiş olan ailesiyle gelir. küçük kardeşleri üniversitenin bahçesine yayılır. ebeveyni mutluluk sarhoşluğu içindedir.

  selfilerin biri biter, biri başlar. videolar ardı ardına çekilir. kahkahalar havada uçuşur. kendisi gibi kepli cübbeli arkadaşlarıyla iki dakikada bir sarılarak başarısından dolayı onları da tebrik eder, hiç bencillik yapmaz.

  köyüne büyük ihtimalle kepi ve cubbesiyle girecek, babası klaksona abanip bu mutlu olayı herkese duyuracak, öğrencimiz birkaç hafta köy meydanında kepi ve cubbesiyle dolasacaktir.

  allah'ım, ne büyük mutluluktur bu. insan görür, özenir.
 • son zamanlarda sosyal medyada paylaşma dürtüsünün de etkisiyle bir hayli arttığını ve kişiler tarafından abartıldığını düşünüyorum. ulan altı üstü okul bitti işte başın göğe mi erdi. değişik değişik pozlara girmeler, ağız burun eğmeler...hele ki mezun olduğun bölüm iş alanı açısından revaçta değilse işsizler ordusuna hoşgeldin.
 • işsizliğini kutlama ihtimali çok yüksek olan davar. üç-dört üniversite hariç zaten üniversiteyle alakası olmayan kurumlar. her köşe başına açılmış, kazanması da kolay. neyi kutluyorsun ulan demek istiyorum kendisine.
 • %90 ihtimalle gelecekte asgari ücretle çalışacağı işin şimdiden sevincini yaşayan tiptir.

  madem asgari ücreti kabul edecektiniz neden dört sene vakit kaybediyorsunuz anlamak mümkün değil.