şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öne doğru ve kocaman kulaklari olan.
  • wind surf yelkeni olarakta kullanılan,sahibine cinlerin ba$bakanı olma hakkı tanıyan kulak bicimi.
  • bir fetis unsuru
  • 3 tip kepçe kulak vardır..

1. uydu tipi kepçe kulak: efenim insan kafasını türksat uydusuna benzeten bu kulaklar, yapı itibariyle yere paralel olarak uzanırlar.. boyları çok uzun olmasalar da kanat açıklıkları yüksektir.. bu yüzden aero dinamik sorunlara yol açarlar.. bu tip kulaklara sahip kişiler yürümekte zorluk çekerler hele ki rüzgar karşıdan esiyorsa.. ancak bu kişiler uyduya para vermeden bir çok kanalı izleyebilirler.. bunlara örnek vermek gerekirse: michael finley

2. yelken tipi kepçe kulak: bu tip kulaklar şeklen aynı bir yelkeni andırırlar.. kulak boyu uzundur.. kanat açıklığı fazla değildir.. önden bakıldığında farkedilmezler o yüzden aero dinamik sorunlara yol açmazlar.. hatta doğru ayarlanırlarsa virajlı pistlerde downforce'u arttırma açısından yararlıdırlar.. bunlara örnek olarak tüm elfleri gösterebiliriz..

3. jumbo tipi kepçe kulak: kepçe kulaklar arasında en tehlikeli olanıdır.. ilk 2 tip kulağın özelliklerini de bulundurabilirler.. en temel özellikleri kulağın devasa olmasıdır.. öyleki bunlar bireye ağırlık yaptığından boyun ağrılarına neden olurlar.. kanat açıklığı geniş ise bu kişiler doğal birer planördür.. hatta kulak kasları kuvvetli olanlar bu uzuvlarını aşağı yukarı sallamak suretiyle havalanabilirler.. bu tipe örnek recai kutan gösterilebilir..
  • efendim kepce kulak ile disa donuk kulagi bir kere ayirt etmek gerekir. kepce kulakta kulagin altkismi (kulak memesi ve cevresi) normal dururken, kulagin ust kismi alt tarafa oranla (orantisizlik) daha one cikmistir. disa donuk kulak ise farklidir, kulak tamamen, tum kisimlari ile disari cikmistir ama kepce kulak gibi siritmaz. bu turde kulaga sahip unluleri ornek vermek gerekirsek; winona ryder, kristen stewart,ceylan saner...
  • toplum içinde bir espri malzemesi olmanıza yol açmasına rağmen çok iyi duymanızı sağladığı için aslında bir avantajdır... gerçi arkanızdan konuşulanları duyamazsınız ama bu sizin daha iyi niyetli ve insalcıl olmanızı sağlayacağından gözardı edilebilir... hoşa gitmediğinde, durumu örtpas etmek konusunda kadınlar daha avantajlı görünmektedirler... yeni model dağınık topuzlar, postişler, peruklar amaca hizmet ederken, saç uzatmasına izin verilmeyen bu konumdaki erkeklerin seçenekleri oldukça kısıtlıdır... şekil yerine karizma yapılır, o da becerilemezse sevimli bir hal takınılır ki şekle şemale uygun olsun...
  • (bkz: mr. spock)
  • sahibi oldugum kulak cesidi, ancak nedendir bilmem komplex yapmadim, yapamadim... hatta cok nefis ucan fil dumbo taklidim var idi genclik yillarimda. bu arada hani cizimdi resimdi falan okuyanlar bilirler kulak boyu burun boyuyla ayni olur diye okumustum anatomik figur cizme kitaplarindan birinde ne kadar dogru bilmiyorum ama cogunlukla tanidigim insanlarin kulaklari ya burunlariyla ayni hizada, ve boyda ya da daha kucuk benim kulaklar ise kasimda baslayip agzimin altinda bitiyor yani artik kepce degil hakikatten ucan fil dumbo... bir de bebeklik resimlerimde de kafam kadarlar, kardesim neden ben de toplum icinde espri malzemesi olmadim? mesela bir kulagi yerde bir kulagi gokte ozlek:) neden nick name'imin kulaklarimla ilgisi yok? seviyorum onlari...
    (bkz: sozlukculerin aslinda demek istedikleri)
  • @(*_*)@