şükela:  tümü | bugün
 • şampuanı değiştirmek
  saçları iyi durulamak
  ilaç kullanmak
  rejoice reklamındaki gibi yüzlerce elle ovmak, başa buz koymak, kökünden kazıtmak, başı kökünden kesmek
 • - son durulama suyundan önce ılık suya atılmış bir miktar sirkeli su ile yıkayıp 5 dk beklemek.
  - saçları her gün yıkamamak ** *
 • nizoral geçici çözüm olur, fungoral ise şahane bir ilaç/şampuandır herkese tavsiye edebilirim.
 • kepekten kurtulunmaz ne yaparsan yap gitmez*,
  ha o canı isterse gidiyor 3-5 vakit sonra geri geliyor ama geliyor herşey keyfii yani
 • - sacin ali$tigi $ampuani degi$tirmemek
  - cok sik (her gun mesela) ve cok uzun araliklarla (4 gun mesela) yikamamak

  bu yollara birer ornektir.
 • vichy 'nin dercap adlı şampuanı
  muhteşem ve kesin çözüm
  tek sorun vichy hala bu ürünü türkiye'ye getirmedi
  bir dostunuz varsa dışarıda veya çıkıyorsanız arasıra avrupa'ya mutlaka deneyin derim
  daha ne diiim
 • (bkz: t-gel)
 • (bkz: sebamed)
 • 1. aspirin: kepek probleminiz moralinizi mi bozuyor? 2 aspirini toz haline getirin ve saçınızı yıkarken her seferinde kullandığınız şampuana ekleyin. karışımı saçınızda 1-2 dakika bekletin, sonra iyice durulayın ve normal şampuan ile tekrar yıkayın.

  2. kabartma tozu (karbonat): kepeği kontrol altına almak için saçlarınızı ıslatın ve sonra bir avuç dolusu kabartma tozu ile saçlarınızı saç derisine doğru iyice ovalayın. sonra saçınızı iyice durulayın ve kurutun. bunu saçınızı her yıkadığınızda yapın, fakat sadece kabartma tozu kullanın, şampuanlamayın. saçınız başlangıçta kuruyabilir. ancak, birkaç hafta sonra saç deriniz doğal yağlar üretecek, saçlarınız daha yumuşak olacak ve saç derinizin pul pul olmasından kurtulacaksınız.

  3. limon : pul pul kepek kafanızı kaşındırıyorsa, çözümü buzdolabınızda arayın. sadece saç derinize 2 yemek kaşığı limon ile masaj yapın ve sonra suyla durulayın. daha sonra bir fincan suya bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve bununla saçlarınızı durulayın. bu uygulamayı kepekleriniz kaybolana kadar her gün yapın.

  4. ağız gargarası: kötü durumdaki yoğun kepeği tedavi etmek için, saçınızı düzenli olarak şampuanla yıkayın, sonra ağız gargaralarıyla durulayın. daha sonra saçlarınıza düzenli arıtıcı kreminizi sürebilirsiniz.

  5. tuz: şampuandan önce sıradan sofra tuzunun aşındırıcılığı kepekten kurtulmanız için iyi bir çaredir. tuzluk alın ve kuru olan saç derinize biraz tuz serpin. sonra, saç derinize masaj yaparak tuzu yedirmeye çalışın. kuru ve pul pul olan saç derinizi şampuan uygulaması için hazır hale getirmiş olacaksınız. daha sonra şampuanla yıkayın..

  6. sirke: kepekten kurtulmak için, her şampuanlamanın ardından 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ekleyip saçınızı bununla durulayın. ayrıca, saçınızı şampuanlamadan önce saçınıza doğrudan 3 yemek kaşığı sirke uygulayarak saç derinize masaj yapın. birkaç dakika bu şekilde bekleyin ve saçınızı durulayın. sonra her zamanki gibi saçınızı şampuanlayın.

  kaynak: yorumcumm@googlegroups.com