şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dukkan sahiplerinin iflas etmelerini ifade eden mecaz.. ayni zamanda yine dukkan sahiplerinin protesto amacli eylemlerde faaliyetlerine ara vermeleri eylemi..
 • eger iyi yaglanmamis bir kepenkse dukkanin kepengi muhtemelen insani bel agrisindan oldurecek olan eylem.
 • diyarbakir'da bir kez daha yasanan eylemdir.

  partili yetkililerinin(!) bir gun onceden hemen hemen butun dukkanlari ziyaret ederek ertesi gun icin kepenklerini acmamalarini rica ettikleri(!) eylemdir.

  sabah ise gitmek icin disari ciktiginizda sadece firinlarin ve emniyetin binalarina yakin dukkanlarin acik oldugunu gordugunuz eylemdir.

  calistiginiz ilcede durumun daha vahim oldugu ve arkadaslarinizin birer birer arayip sigara ve yiyecek siparis ettigi eylemdir.

  sehir icin etkili olan ancak sehir disindakilerin, özellikle ankara'dakiler, umrunda olmayan eylemdir. bu yüzden sehir halkinin tepkisini ceken eylemdir.

  aralanmis kepenk altindan bir paket cayin uzatildigini gordugum eylemdir de ayni zamanda.
 • genelde diyarbakırda yapılan bir çeşit protesto, ama bunun yapana nasıl bir fayda getirdiğini anlamak güç, kepenk kapatan esnaf o gün para kazanamıyor, dışarıya çıkan insanlar alışveriş yapamıyor, ancak kendi kendilerine zarar veriyorlar devlete veya protesto ettikleri konuya bir zarar vermiyor durum.
 • bunu demokratik tepki olarak ve herkesin tamamen isteyerek yaptığını iddia etmek bünyede varolan gerzekliğin belirtisidir.

  http://webtv.hurriyet.com.tr/…k-kapatma-eylemi.aspx
 • şu memleketin en sikko eylemidir.

  tavşan sikini taşa sürtmüş dağı siktim demiş misali.

  ulan pezevenk madem götün yiyor o kepengi sonsuza kadar kapat.

  ayrıca reber dediğin gavatı da tutulduğu adada sabah akşam seviyorlarmış bilesin.
 • pkk/kck terör örgütünün, cephe yapılanması tarafından emredilen; örgüte müzahir şahıslar tarafından sivil itaatsizlik kapsamında yapılan bir eylem çeşidi.

  olağanüstü hal kanun hükmünde kararnamesi aracılığıyla yapılan bir düzenleme ile bıçak gibi kesilmiş, unutulmuştur.