şükela:  tümü | bugün
  • saclara uzman bir kuaför tarafından uygulanması gereken, sac tellerini onaran, daha gür bir izlenim veren keratin icerikli maskeler ile yapılan bakım.
    boyarız ve dogal saclarda sonuc mukemmel oluyor. haliyle kararının saca kazandirdigi dolgunluktan da ayni oranda daha uzun sure ilk halini koruyor ancak boyalı saclar icin olan türleri de var tabii.
  • 33 yasimdan sonra saclarimi sekilden sekile sokmus. oha tas olmussun nidalarini bana yasatmis bakim.

1 hafta onceye kadar kece gibi bakimsiz saclarim vardi. evin yansin keratin.

not : erkegim amk
  • saçlarımdaki inanılmaz yıpranmalar yüzünden ayda bir düzenli olarak yaptırdığım bayağı toparlayıcı işlem.
    ama istediğim sonucu yumuşaklığı hala elde etmiş değilim ....
  • sac dokulmesini ciddi oranda azaltan islem. ortalıkta donen muhabbetler yuzunden kuaföre gitmekten nefret eden bir insanım. saçımı yılda 1 kez kestiririm. ama bunu yaptırmak lazımmış gerçekten çok farketti, saçım baya canlandı . gercı benim yaptırdıgım daha cok sac botoksu diye de geciyormus. o yuzden duzleşti de baya. ama çok iyi he. tavsiye ediyorum.
  • yeryüzündeki en muhteşem olay.

3 gün önce yaptırdım. baya uzun bi işlemdi, diğer adı da keratin yüklemesi. 2-3 gün yıkamamamı ve saçımı iz yapmaması için toplamamam gerektiğini söyledi kuaförüm. şu an itibariyle yıkandım ve saçımı kuruttum. saçlarım baya fönlü gibi kaldı.

hiç elektriklenme, kabarma yok ve dümdüz. parlak, sağlıklı.

ve çok kolay taranıyor. reklamlardaki gibi tarak saçımdan akıyor sanki.

bunu yaptırmadığım yıllarıma yanarım.

not: saçlarım belime kadar ve röfleli olduğundan dolayı sarı olan kısımları kırıktı. şuan pasparlak duruyor. kalın telli saçlarım var ve çok sık. aslında çok sağlıklı ama bu kalın tel olayı inanılmaz kabarma yapıyor. orantısız güç güç değildir meselesi. aslan yelesi gibi oluyordum. o günler resmen geride kaldı. kuaförünüzden ısrarla isteyiniz.
  • saçlarım genelde sağlıklıdır.parlaktır. ama haliyle boyalar yüzünden zaman zaman yıpranıyor. bu keratin bakımı denen mucize şey saçlarınızı parlak,yumusak yapıyor. seneler evvel sarı saçlıyken neden bilmiyodum diye hayıflanırken bi anda sevmememe rağmen gene sarışın oldum. ve keratin bakımı imdadıma yetişti. yukardaki entrynin aksine boyalı ve yıpranmış saçlarda sonuçlar daha güzel
  • "bir erkek olarak ankara'da nereye güvenip de yaptırsam?" diye merak ettiğim olay. keşke hep ortalık yeşillense bu konu açıklığa kavuşsa dediğimdir aynı zamanda.

(bkz: formata uyacağım derken foruma dönmek)
  • 5-6 ayda bir duzenli yaptirdigim bakimdir. cok memnunun cunku saclariniz yumusacik, bakimli duruyor. ayrica duzlestirmek yada fonlemek durumunda kalmiyorsunuz. dustan cikip kurutsaniz dahi aninda dumduz saclariniz oluyor. tek birseyi var boyadiktan sonra etkisi azaliyor. birde yaptirdiktan sonra mutlaka sulfatsiz,parabensiz sampuan kullanmaniz gerekir ki etkisi uzasin. tavsiye ederim.
  • keratin bakım ve keratin fön aynı değildir. keratin bakımdan sonra sülfatsız şampuan kullanmanıza gerek yoktur. yıkadıktan sonra saçlarınız fön çekmiş gibi olmaz. ama düzgün durur kabarmaz. sağlıklı olur saçlarınız
  • yediğiniz formaldehit sayesinde sizi bu dünyanın acılarından kurtarmaya aday bakım. özellikle saçlarınızda kalıcı olan bu fön işleminde keratinin hiçbir işlevi yoktur. bir protein saçınızı o hale getirmez. dayıyorlar vax ile formaldehiti, sonra da insanlar mutlu oluyor. siz o saçları yıkadıkça 40 derece ısıyı gören formaldehit yavaş yavaş temerküz ediyor bünyenize. zaten bozulmasının nedeni de o. sülfatsız şampuanları da bu yüzden kullandırıyorlar size. ah benim cahil halkım. çok süfer bişi, çok.

ha gerçek keratin bakımı yapabilirsiniz, saçlarınızdaki kırılmayı önler falan, ama saçlarınıza kalıcı etki bırakmaz.

edit: cahil cahilkonuşup insanın canını sıkmayın, formaldehitsiz keratin diye bir şey yok, size methylene glycol, methanediol, falan diye formaldehit türevleri iteliyorlar onlar da güvensiz ürünler. aşağıda birlink var gerçi siz bu cahillikle inkilisçe de bilmezsiniz ama bilenlerbakabilir. bakın keratin başka birşey size keratin bakımı diye satılan saçdüzleştiren şeyler başka bir şey.

https://ec.europa.eu/…izens_methylene_glycol_en.pdf