şükela:  tümü | bugün
  • gamescom 2019 da duyurulan oyun. 2020 yılında çıkış yapacak. duyuru videosu için tık
  • yıldızlar arası seyahat edip üsler kuracağımız ve bunu multiplayer olarak yapabileceğimiz oyun.

2020 de piyasaya çıkması planlanıyor.
  • çıkacağını duyduğum an itibari ile yüzümde güller açmasına sebebiyet vermiş oyun..

duyuru videosunu sırıtarak izledim, 2020 için açık ara en çok yükseldiğim ve bekleyeceğim oyun olacak kendisi.

edit : steam sayfası

edit 2 : gameplay videosu yayınlanmış
  • daha birincisini oynamaya vakit olmadı kütüphanede küfleniyor.
    ama gene de hafiften bir hype'lanmadım değil. aferim lan adamlara.
  • heyecanla beklediğim oyun.

ilk oyunda gemiyi inşa etme kısmını beğenmiyorum. parçaları birbirine takmak bazen bir çileye dönüşüyor. parçalar birbirine oturmuyor, sağa sola çevirip oynatıyorsunuz vs. ayrıca parçaları birbirinin içine takma (clipping) sistemi saçma. yasak mı değil mi belli değil. bazen yapıyorsunuz oluyor, bazen durup dururken patlıyor. umarım bunlar düzelir.

bir de ilk oyunda her gezegen birbirinin aynısı gibi. gezegenlerde gezilecek görülecek yerler olsaydı efsane olurdu.

yörünge sistemi ilk oyunda çok güzel. gezegenlerin etki alanlarının bir sınırının olması gibi, tam gerçekçi olmayan ama oynanabilirlik açısından gerekli olan özellikler umarım değişmez.

bakalım, göreceğiz. buralar değerlenir.
  • merakla bekliyorum. 1. oyunda aya falan gittik geldik iyi kötü oynadık. bu bilgiyle 2. oynanır umarım
  • yapımcısı ilk oyunun yapımcısı squad değil star theory'dir.
  • haberini alınca tansiyonum depreşti, kalbimde çarpıntı oldu, gözüm bir karardı hala kendime gelemedim.

(bkz: hüloooooğ)
  • kerbela okudum. bok vardı bu orta doğu işlerine batacak.
  • geliyor gelmekte olan. serinin 2. oyunu için private divison kollarını sıvamış durumda.

ilk oyunda daha ay'a gidememiş olanları da mutlu edecektir, bu oyunda gidebileceklerdir diye düşünüyorum.