şükela:  tümü | bugün
 • ilk kitabı aslında cennet de yok ile çeşitli dergilerdeki öykülerden sonra edebiyat dünyasında sağlam bir adım attığını gördüğümüz, geleceğin şahane yazarı. kendi ağzından:

  "26 temmuz 1976 izmir doğumluyum. özel izmir amerikan lisesi’ nde burslu olarak okuduktan sonra kaderin bir cilvesi sonucunda ege üniversitesi kimya mühendisliğini kazanıp 2001’ de mezun oldum. daha sonra amerika’ da burslu olarak ilgi alanlarımdan biri olan fizik üzerine yüksek lisans yaptım. ancak asıl ilgi alanım – hatta tutkum – daima edebiyat oldu. kendimi bildim bileli okuyup yazıyorum. yaklaşık 6 senedir profesyonel olarak çevirmenlik de yapmaktayım."

  eğer detaylara verdiği önemi, bir de güzel betimlemelerle besleme yeteneğini geliştirebilirse, kendisinin bir sonraki kitabında john steinbeck-chuck palahniuk arası bir tat bulmayı bekliyorum. takip ve dikkat edilesi.
 • haldun taner öykü ödülünü kazanmış.
 • aslında cennet de yok adlı öykü kitabını sırf kendime ve başlamış olduğum kitaba olan saygım sayesinde bitirdiğim yazar.
  ilk ele alındığında ilgi çekici gibi görünse de tüm öykülerde anlam veremediğim bir acayiplik vardı; güzel kelimeler, betimlemeler fakat kurguda anlatımda büyük eksikler duydum okurken.
  kendisi ve eserleri hakkında kesin bir yargıya varmak için ikinci kitabını da okumam lazım fakat çok üzülerek söylüyorum ilk kitabın izlenimi buna izin vermiyor.
 • salman rüştünün ayaklarının altındaki toprak kitabı harika çeviren çevirmen. böyle harika kitabın sadece 1 basım yapması ne acı.
 • üçüncü kitabı ıskalı karnaval önceki iki kitabı gibi yky'den çıkmış izmirli yazar.
 • (bkz: kenan ışık)
 • yazım dili biraz daha pişince, öykü dünyasını sarmış, yerel problemlerin sebep olduğu mutsuzluk ve umutsuzluk temalı metinlere ciddi anlamda alternatif oluşturacağını düşündüğüm yazar.
 • aslında cennet de yok

  "ilaç almam gerekiyor sonra. yoksa uyuyamıyorum. bir insanın bir diğerine yapabileceği en büyük iyilik ondan uzak durmaktır, diyorum kendi kendime. hoşuma gidiyor. gülümsüyorum.."
 • carsamba gunu tanisma ve karsilikli sohbet etme imkani buldugum oyku yazari ve cevirmen.

  aslında cennet de yok, toplum böceği ve ıskalı karnaval olmak uzere 3 tane oyku kitabi var ve toplum bocegi adli kitabi haldun taner odulune sahip.

  ben iskali karnaval kitabindan birkac oykusunu okuyabildim simdilik ancak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki kalemi oldukca kuvvetli ve bir kafka hayrani olan beni kafkaesque tarziyla da fazlasiyla etkiledi.

  kendisi de fazlasiyla kibar ve oldukca donanimli birisi.