• hala umut dolu olmak icin, hala deli kalabilmeyi göze alabilmek icin, hala okumanın, düsünmenin ise yaradıgına inanmak icin yapılmıs konusmanın sahibi.

mor ve ötesi can sıkıcı bir grup. evet. ama bu ülkenin biraz canını sıkmak gerekiyor.

kötüleyin simdi...
  • pek çok alman lisesi ve koç üniversitesi öğrencisi gibi o da okuduğu bu okulların hakkını verircesine marksisttir.
  • “25 mayıs sabahı olumsuz bir sonuç alınması durumunda ne olacak?” sorusu üzerine şöyle bir cevap verip beni benden almış mor ve ötesi davulcusu.

“başarının tanımını yapmıştım, şimdi başarısızlığın tanımını yapayım. sahneye çıktıktan sonra üzerimize set düşmesi ya da harun’un benim davulun üzerine düşmesi dışında bizim açımızdan bir başarısızlık ihtimali görünmüyor. bizim için en önemlisi, seveceğimiz bir şarkı çıkarmaktı”.
  • bir allahın kulunun da powerturk odul toreninde ne dedigini yazmaya tenezzül etmedigi davulcudur. meraktan catladik lan.
  • cambaz sarkisinin klibinde son andaki surat ifadesiyle kopartan eleman.
    nasil guzel oldu mu bu finish hareketi,ha guzel miydi,(ardindan)eee baba bitti mi klip,cekiyo mu su an kamera,ben boyle elleri yukarda sabit tuttum ama sonsuza kadar bekleyemem boyle,aloo biriniz bi kas goz yapin lan. *` :sevdigimizden takiliyoz`
  • siyaset meydani nda yaptıgı konusmayla pekcoklarının tuylerini diken diken etmis insan.o ayki roll dergisinde hakkında cikan yazi da sunun gibidir: eger birgun uzaylilar gelir de sonunda dunyayı isgal ederse ve sorarlarsaki e hiç mi icinizden adam cıkmadı sizin...biz de gogsumuz kabararak kerem kabadayı nı gosterecegiz onlara.
    tatlı bi insandir.hele bi gulsun,tombul yanaklarını yiyesiniz gelir.
  • hareketin kralını mikrofona üfleyen, pena tutan arkadaşından, harun tekin'den görmüştür. belki ayaklarını bir nebze yere basar ve ne bileyim dsip'le olan ilişkisini keser, telefon rehberini mesajları felan siler, facebookunu kapar, ne bileyim işte...

http://haruntekin.tumblr.com/
  • bazen bir ülkenin insanlarının aklı başında söylenmiş bir iki cümleye ne kadar ihtiyaç duyduğunu hissettiren, kısa konuşmasıyla kısa bir umut anı yaratabilmiş kişi. yok niye yeaaah demiş de, amma tutarsızmış da, hiç olur muymuş da. hell yeah desin, hallelujah desin, oley desin, genzini temizlesin, ama olmaz tabi, bu defa da genzini temizledi ama peki balgamını nereye attı diye kıllanır millet. bravo.
  • mor ve otesi’nin kurucu uyesi, yazar, sanat ve mimari tarihi arastirmacisidir.

koc universitesi isletme bolumu'nden mezun olduktan sonra bogazici universitesi tarih bolumu’nde mimari, kentlesme ve cagdas sanat kuramlari uzerine yuksek lisans programini bitirdi. iki yil boyunca, koc universitesi’nde ogretim gorevlisi olarak calisan kerem kabadayi, 2004 yilinda istanbul teknik universitesi mimarlik tarihi anabilim dali’nda doktoraya basladi.

bilgisayardan, tip kulturune ve siyasete kadar genis bir konu yelpazesine sahip kerem kabadayi’nin yazdigi bazi yazilar, halen cesitli dergilerde ve iletisim gruplarinda yayimlanmaktadir.

13 yasinda amator olarak davul calmaya baslayan kerem kabadayi, decision adli grupla 1994'e kadar caldi. daha sonra mor ve otesi adini alan grubun ilk albumu "sehir"’de yer alan "sabahin korunde", "past", "reality" ve "uyku" adli sarkilarin sozlerini yazdi.
  • tekniğini çok beğendiğim mor ve ötesi davulcusu. öyle motor gibi çalmaz insan gibi çalar, melodiktir. tuşesini ve aksanlarını çok tatlı kullanır.
hesabın var mı? giriş yap