• sürpriz bir şekilde 18 yaş altı milli takım kadrosunda yer bulup avrupa şampiyonası'nın ilk maçında forma giydi. 19 dakikada 9 sayı, 10 ribaund üreterek şaşırtmaya devam etti. sanırım yeni bir pau-mark gasol vakasıyla karşı karşıyayız.
  • yetenek olarak neredeyse abisiyle kopyala yapıştır bir hali var. garibimin üzerinde bir milli takım baskısı oluşmuş sanırım. ismail şenol u18 allstar maçından sonra geçirdiği yaz hakkında bir soru sordu cevabın içerisinde de "milli takımda olmayı çok seviyorum, gelecek yıllarda da hep gelicem, yani gelmek istiyorum." dedi.

zorlamayın abi oyuncuları böyle daha bu yaştan ya.
  • abisine ceza olsun diye kerem ümit milli takıma alınmamış. karar siyasi değil tamamen sportiftir. aksini iddia eden ahlaktan ve etikten nasibini almamış ergendir.
  • 1995 doğumlu, şu anda 2.03 boyunda olan geleceğin yıldız adaylarından biri. genç milli takımda da oynuyor. şu anda georgia'da bir lisede okuyor, önümüzdeki yıl lisede son yılını geçirip muhtemelen iyi bir kolejde burs kovalayacak. en az enes kadar iyi olabileceği söyleniyor ki videolarda görüldüğü kadarıyla fiziğini iyi kullanıyor, genelde potaya yakın yerlerde topla buluşup sırtı dönük oynamaya çalışıyor ve iyi bitiriyor. tabii karşısındaki oyuncuları fiziğiyle ezmesinin avantajını daha yüksek seviyelerde bu kadar kullanamayacaktır, o yüzden umarım boyu biraz daha uzar diyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=ccplrnhnh-q
  • enes kanter'in kardeşi olan kerem kanter, division 1 (ncaa)'de mücadele veren university of wisconsin - green bay takımı ile anlaştı. takımın koçu brian wardle'ın söylediğine göre kerem 2014-2015 sezonu için top mid-major teams'de oynayacak.

green bay geçen yıl horizon league'in şampiyonu olmuştu.

edit: imla
  • 2018-19 sezonu litvanya basketbol ligini 16.8 sayı ortalaması ile birinci, 7.3 ribound ortalamsıyla ikinci, 18.9 verim ile de yine birinci olarak tamamlamış. çaylak sezonunda bunları yapmış olması harika. abisi enes kanter’le beraber türk basketboluna çok şeyler katabilecekken bu hallere düşülmesi çok yazık. bunda devletin suçu çok büyük. kendi yarattığı canavara bu insanları kendi teslim edip destekledi. hayatları yurt dışında geçen insanları da çekip çıkarmak, değiştirmek çok zor. yazık.

kaynak: http://en.lkl.lt/statistika/zaidejai
  • 2013-2014 eğitim öğretim yılında üniversiteye başlayacak solak power forward.daha liseyi bitirmeden birçok üniversiteden burs teklifleri alıyormus.umarım ncaa kariyerinde başarılı olur.izledigim kadarıyla cok yumusak bir dokunusu var(skorer bir oyuncu olma potansiyeli var bu sebeple) , 3lük atabiliyor , güzel smaçları da var.bence boyu biraz daha da uzayacak tipinde o potansiyeli gordum.birkaç sene içinde adını daha sık duymaya başlıyacagız.surda da kendisi hakkında birkaç ipucu verebilecek bir roportaj.
  • 2018 draftina girmis fakat secilememistir..
  • ncaa'de xavier musketeers formasıyla mücadele eden pivot. dünkü big east yarı finalinde favori oldukları maçta providence friars'a uzatmada 75-72 kaybederlerken, 7/9 iki sayı 1/1 üç sayıyla oynamış; ancak 23 dakika oyunda kalıp hiç rebound alamamıştır. normal sezonu da 10.4 sayı, 4.5 rb ortalamayla bitirmiş.
  • acb takımlarından joventut badalona'ya transfer olan basketbolcu.

abisinin kötü imajı (cezası olup olmadığını bilmediğim için suçu diyemedim) sebebiyle olsa gerek; türk takımları, mevcut yabancı kısıtlamasında ona yönelmedi.
hesabın var mı? giriş yap