şükela:  tümü | bugün
  • kendisi eskişehirden dönerken trende şöyle bir dialoguna tanık olduğum iyi insan
    kerem:hmm omlet varmı..
    garson:ciğer veriim abi..
    kerem:yok omlet varmı..
    garson:ekmek arası köfte yaptıriiimm..
    kerem:çay ver sen bana.
  • ferdi özbeğenin yeğeni. (bkz: ben yaptım oldu)
  • büyük düşler' in albüm kapağında korsan cd satıcısı gibi görünen gitarist.
  • ilk gördügümde, kaba bir ses ve eksi bir suatla "sen kerem'sin degil mi" dedigimde bana elini uzatıp " senin adın ne?" deyince beni utandıran, daha ikinci görüsümde omzunda agladıgım, bana önyargılı olmanın ne kadar sacma ve kötü oldugunu bir kez daha gösteren, yıllardır görmedigim kuzenimle beni tekrar tanıstıran, son derece sıcakkanlı, insancıl, sempatik ve sirin varlık.
  • rahmetli siddharta grubundan özgür, 3. kattan düşüp ölüm tehlikesi atlattığında, boya yapıyor olan kişi. siddharta ile de bir dönem çalışmıştır.

"allahtan kerem (özyegen - mor ve ötesi) evdeydi o sira. evin balkonunda duvar boyamakla mesguldü. ben de pencere pervazinda elimde icki, jim morrison'cilik oynuyordum. ne oldugunu anlamadan yerde buldum kendimi. kerem direkt hastaneye yetistirdi beni. hastanede bir yanlis anlama sonucu (polisler onun beni ittigini zannetti) az kalsin tutuklaniyordu benim yüzümden. o sirada ölmüs olsaydim ve bu yanlis anlasilma ortaya cikmasaydi, türkiye kerem gibi bi gitaristen mahrum kalacakti valla. herhalde kafadan birkac yil yerdi." (özgür)

http://www.siddhartha.com.tr.tc/
  • yaklaşık 3 ay önce alsancak'ta bir gitar mağazasında rastlaştığım insan. bir arkadaşımla içeri girip "solak gitar var mı?" diye sorduk. mekan sahibi direk yok dedi. kerem abimiz ise "burada bir tane canavar gibi gitar var" diyerek bize solak bir gitar gösterip adama ayarı verdi. sonra da mağazayı terk etti. pek efendi pek sevimliydi. lakin o gitarı alamadık abi. canavar olmasının yanında çok da pahalıydı.
  • mor ve ötesi konserlerinde kendi tarafında ve en önde duran bilinçli seyircilerinden herhangi biri dikkatli bir şekilde, bastığı nota ve akorları inceliyorsa hemen sırtını dönen ve işine devam eden müthiş adam.
  • şahsım adına bir ümit kaynağıdır kerem aslen.

lisedeyken rockçılar olaraktan bir çevre gibiydik. ben politik, antipatik ve kısmen asosyal bir bileşeni olduğum için o çevrenin pek öyle ortalarda görünenlerinden değildim elbette de, yakın arkadaşım olan ve sevdiğim insanlar da vardı. spark diye bir grubu olan ve halen de görüştüğümüz bir elemanın en yakın arkadaşlarından biriydi ve lead guitaristiydi kerem. o arkadaş sonra ressam oldu, sonra bizi terk edip belçika'ya gitti. benim en çok görüştüğüm arkadaşlardan biri heykeltraş, biri de dj oldu ayrıca. ben de sinemaya yöneldim işte, ama sinema sektörü çok boktan diye grafik yapıyorum, o ayrı.

neyse, kerem arkadaşımız lise yıllarında da iyi bir gitaristti. o zamanlar, fiziksel olarak kirk hammett'a benzemesine rağmen o slash'i severdi :) evet, biraz ona da benzerdi. son hallerini image makerlara borçlu olsak gerek.

iyi çocuktu kerem, bence halen de iyi çocuktur. bilinçli, okumuş etmiş, kafası çalışan bir elemandı. mor ve ötesi'ne katıldığını bir klipte öğrendim, "aa" dedim haliyle; sonra elimdeki sanayi tipi buzdolabı üreten firmanın kataloğunu yetiştirmek üzere işime geri döndüm :/

kerem, harun filan da iyi çocuklar, barışarock'ta diğer kerem'e vicdani ret hususunda çıkışmışlığım da var. onlarla iyi işler çıkardılar ama bence çok çok daha fazla potansiyelleri var. keşke piyasa gerekliliklerini filan boşverip "uyan"daki eğilimin altını daha da doldursalar, aşsalar, bize de kendi alanımızda iş yapmak konusunda gaz verseler.
  • karakter tahlilerinde zaman zaman yanılabildiğimi,bu konuda kendime cok da fazla guvenmemem gerektigini farkettirmiş olan insan. *eğitimci sıfatının en fazla kendisine yakıstıgını ve öğretici yaşantılar kazandırma konusunda çığır açtığını düşünüyorum.-zira yaşayarak öğrenme en kalıcı öğrenme biçimidir-