şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seyirciyle kurduğu iletişim ve mütevaziliğiyle her dinlediğimde daha çok takdir ettiğim müzisyen olup, bronx ta hücumkedi ile çalarken kendini birden aşağıdaki diyaloğun içinde buluvermiş kişidir:

  seyirci*: kerem, kereeem (o sırada kerem bakar)...rock for me!
  kerem: what?
  seyirci*: rock for me!..
  kerem: oww how are you from?
  seyirci*: what?
  kerem: how are you from?
  seyirci*: i am from from
  seyirci2: i am from from also..
  kerem: (istediği cevabı alamamanın verdiği duyguyla içten içe kızar tahminim)yok yok i am from fine diycektin.
 • gitarı* her elime aldığımda, alete bok atma sebebim..

  -gör de utan.. milletin gitarı nasıl sesler çıkarıyo, yorulmuyo durmuyo, sen koca gün yat elektrik ye.. çıkardığın ses de pompom.. bu mu senin olayın??
 • bogazicindekı kurban konseri sonrasi ...

  -meraba abicim ya bisi sorcam
  -buyur abicim
  -ya sen bass dersi veriomusun yada bana bass dersi verirmisin
  -abicim ben ders vermiorum zaten okadar iyi diilim. akademik bir eğtim alman daha dogru olur
  yada benim gbi burnunun dikine gitceksin ama bunu tavsiye etmem (: (bkz: mutevazi olma gercek sanarlar)
 • baz gitarın yerli ve milli amirlerindendir.

  https://www.youtube.com/watch?v=_jmj-i8ocvo
 • odtü bahar senligi 2006'da demir demirkan'la sahneye çıkıp basını osurtmuş, seyirciyi coşturmuş bir adam.
  ilk kez odtü'de şahit olabildim canlı performansına. albümlerden falan zaten hastaydım yeteneğine ama arkadaşım bir insan nasıl bu kadar yarmış, aşmış olur enstrumanı konusunda. slapler havada uçuşurken yaptığı mükemmel geri vokaller, sahnenin en hareketli ve en baskın elemanı olması, arada seyirciyle sohbet etmesi, kameralarını uzatanların ellerinden makineyi alıp kendi fotoğrafını çekip geri vermesi ile kısaca sahne performansı ve seyirciyle diyaloğu had safhada olan bir adammış.
  eminim konser boyunca demir'den çok kerem'i izlemiştir çoğu kişi. hatta ben vokal yaptığı sırada da demir'i değil kerem'i dinledim, hasta oldum, "ben de ben de!" dedim, "niye daha önce bu adamı canlı seyretmedim ki?" diye kızdım kendime.
  şahsi kanaatimce türkiye'nin flea'sı** olan bu adamın önünde saygıyla eğiliyor ve entrymi noktalıyorum.*
 • turkiye'nin gelmis gecmis en iyi bas gitaristlerinden. kurban'in bas gitaristiydi dagilmadan once. iyi huyludur, melek gibidir sanat tarihcidir kulturludur, gorguludur dogru duzgun bir adamdir. (bkz: kurban)
 • kendi tabiriyle gencken bass gitara cok yogunlastigi ve bilincsiz olarak surekli caldigi icin su an eli sakat olan adam. doktorlar demis ameliyat yapariz ama kesin iyilesebilir misin bilmiyoruz.
 • (kerem tüzün)
  kurban'ın basisti. arkadaşım diye söylemiyorum, çok sağlam çalar. bas gitar öğrenmek isteyenlerin izleyip feyzalması gereken bir müzisyendir.
 • ülkede yetişmiş en değerli müzisyenlerden. baya ciddi ve sert gözükür lakin inanılmaz samimi ve candan bir adamdır. onu canlı canlı izleme fırsatı bulduğumuz için cidden çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. iyi ki varsın abi.
 • turkiye'de adam gibi bas calan bir kac adamdan biridir. su videoda goruldugu uzere rahatsizdir ama pasalar gibi bas gitar calmaktadir.