şükela:  tümü | bugün
 • ankarada fici'nın yanında, milliyet gazetesinin yanında konuşlanmış meyhane benzeri bir mekandır. fiyatlar son derece uygundur. ızgaralar güzel, birası ucuzdur. özellikle cuma akşamları kalabalık olabilir. amerikan büyükelçiliği manzaralıdır. asma ve sarnıçlardan ötürü yemyeşil gözükmekte, böylelikle dışarıdan içerisi pek gözükmemektedir. ucuza yiyip içmek için ideal bir yerdir. semt olarak asagi ayrancidadır.
 • ankara'da, eski trt genel müdürlüğü binasının iki-üç apartman yanında birahanedir.
 • amerikan büyükelçiliğinin tam arkasında konuslanmıstır. ulan bi gun buyukelçiliği ucuracaklar havaya arada biz de gidecegiz. mekanın bahcesini de kapattılar guzel oldu hepten. nezih bir meyhanedir. sasılacak sayıda kadın populasyonu da vardır. medeni bir yerde içki içtiginizi anlarsınız. zaten gelen insanların seviyesi de yuksektir. tek sorunu tuvaleti.
 • çok acayip bir meyhane-pub-kahve burasi. ne oldugu tarafimdan anlasilabilmis degildir. yanindan geçerken girip surda bir bira yuvarlasam derim. ama içeri bakarim bir takim orta yasli amcalar raki içiyorlardir. baska zaman bakarim yine her erkek egemen bir müsteri kitlesi digiturkteki maca bakarak biralarini yudumluyorlardir. baska bir gün acelem varken bakarim genç kizlarlan oglanlar vardir içerde.
 • renan abisi, sinan abisi, kuzusu,mustisi,selo ustası ile ankara'nın tartışmasız en sıcak ve elit ortamlarından burası.
  ne yan yana asılı olan torcida verde ile es es atkıları ne de televizyonlardan aşina oldugunuz spor camiasının önemli yüzlerini orada görmek sizi şaşırtmasın.
  nasıl oluyor çözemedim ama herkes birbirini tanıyor orada.
 • ilginç bir ortamı ve oturaklı müdavimleri var buranın. belki de çoğu mekanda olmayan bir havası var. her yaştan, her cinsten insan birbirini rahatsız etmeden güzelce içkisini içip, sohbetini edebiliyor. maç günleri tıklım tıklımdır.
 • müdavimlerinin çoğu milliyet gazetesi çalışanı ve bunların çoğunun da spor muhabiri olduğundan herkesin birbirini tanıdığı, maç izlemek için en favori mekan
 • şüphesiz ki ankara'nın en iyi meyhanesidir. cilveli değil, dedikodulu değil, ne idüğü belirsiz şarkıcılı değil hatta şarkıcılı değil. adam gibi rakınızı içip muhabbet edebileceğiniz küçük ve şirin bir mekan. sahiplerinin adam gibi işletmecilik yapmasının bunda büyük payı olduğunu düşünüyorum. . özellikle kitlesi çok sağlam. yalloş yavşak tipler kesinlikle yok. alınmadığı için değil ortam kendilerini kabul etmediği için. istanbul'un galata meyhanelerini aratmayan bir yer bana göre. en büyük önerimdir ki arnavut ciğerini yemeden rakı içmeyin.
 • yıllardır önünden sayısız kez geçip de, türkü bar mıdır, pub mıdır anlamadığım, üstelik merak bile edip kapısından kafayı uzatıp bakmadığım bir mekandı, ta ki cumartesi gecesi değerli organizatör tanrı siva'nın davetine kadar. önünden geçerken dikkati çekmeyen bu mekan aslında bir saklıbahçeymiş, o denli huzurlu ve nezih... canlı müzik yok burada ancak derinden kulağınıza çalınan nağmeler var. toplasan 10 masa ancak var bu ufacık meyhanede ama öyle sıcak bir sohbet dönüyor ki tadına doyum olmuyor. işletme tertemiz, garsonları oldukça efendiler, mezeleri ve evet kesinlikle belirtmeliyim ki, ara sıcakları özellikle ciğer tavası müthiş. son olarak gecenin sonunda öyle temiz bir hesapla karşılaşıyorsunuz ki, güle oynaya mekandan ayrılıyorsunuz. öyleyse rakı, rakı, rakı, rakı büyük!
 • birkaç defa gitmişimdir ama ızgara köftesi ile mezeleri aklımda yer etmiştir bu güzide meyhanenin.