şükela:  tümü | bugün
  • geçen hafta başıma gelen olay. ikimiz de işi bitirince kemerleri çekerken karşılaştık. aramızda sessiz bir anlaşma var kayınpeder ile şimdilik ancak kızını çok sevdiği ve beni orda gördüğü için alttan alta bu olayı kazacağını düşünüyorum. o söylerse ben de kayınvalideye söyleyecem. olacaksa çifte boşanma, çifte nafaka olsun.
  • giden damadın değil, evde yeterince tatmin edemediği için onun oraya gitmesine yol açan kayın pederin kezban kızının suçudur.
  • kayinpederle karşılaşmak kötü bişey.hanimla karşılaşmak daha kötü..
  • çok daha kötüsü için

(bkz: kerhanede peder ile karşılaşmak)

ve neyseki sözlükte bile bunu yaşayan görülmemiştir. (başlığı yok) zaten olsa da konu paylaşılamaz.
    nitekim bu durum da eğer bir şaşkınlık ve kötü şans espirisi olarak amatör bir suser tarafından aynı bu şekilde komiklik olsun diye paylaşılacak olursa arkasından şu soruyu da getirebilir. "anan da orada mıydı delikanlı, baban hangi odadan çıkmış bir bak istersen?

üstelik bu doğru da olabilir, toplumda kabul görmez ve eksi sözlük ahalisinin en kızgın anlarında kaleminden dökülen küfüre hayat verir.

(bkz: orospu çocuğu)

iş bu nedenle toplum ve ekşisözlük yazarları açısından kerhanede kayınpeder ile karşıaşmak daha nizami ve daha sorunsuz bir olaydır bu hadise paylaşılabilir, üçüncü bir kişi tarafından görülüp şantaj malzemesi yapılmadıkça sorun oluşturmaz ve damat ile kayınpederi mecburi sırdaş yapar.
  • johnny sins sen misin?
  • burda olduğunuzu duydum, size bakmaya geldim diyere sıvışabilinecek durum, yerse...
  • toplumsal ahlak kuralları veya daha da ötesinde, toplumu saf dışı bıraksak dahi şahsi etik değerler modern toplumda öylesine yozlaşmış ki insanlar artık ahlak kurallarını yıkmanın veya uçlarda gezinmenin yalnızca aksiyon yönüyle ilgilenip kalıpları yıkmanın verdiği hazdan dolayı bunu normalleştiriyor hatta daha da ötesi bunun övünülecek bir olgu olmasına kadar gidiyor olay.

başlığı okuduğumda şahsın kendisi değil, direkt olarak eşi aklıma geldi. evli bir kadının kocası tarafından genelevdeki fahişelerle aldatılması söz konusu. düşünsenize bir kadın açısından bunun nasıl yaralayıcı olabileceğini.

çok üzülüyorum böyle şeyleri görünce. bir de daha da vahimi kayınpeder de aynı haltı yiyor . yaptığı şeyi gizlemek için kendi kızının evlilik hayatı boyunca fahişelere tercih edildiğini bilerek yaşayacak olan bir babadan söz ediyoruz. gerçi kendi karısına, birisinin kızına, bunu reva gören birinden bahsettiğimizde bu kızı için yaptığı şey o kadar da ekstrem gelmiyor.

anonimlik ve özgürlük gerçekten bize birkaç beden fazla geliyor.

umarım bir boşanma davasıyla donuna kadar alınır da kayınpeder/damat ikilisini burda kadınları şeytanlaştırırken görürüz.

hukuk düzenindeki kadına pozitif ayrımcılık zırvalığına destek verdiğim yegane durum olarak kayıtlara geçsin bu da.