şükela:  tümü | bugün
 • shaft`ta caliyor sanirim.blues tarzinin temsilcilerinden diye bildigim ki$i, sahne performansini sevmi$tim.
 • davul, gitar, klavye... her enstrümanın virtüözü... zamanında jimmy hendrix ile çalmış ve shine filmini hatırlatan saygı duyulası, seyirciler arasındaysa sahneye çağırıp jam yapılası şahıs...

  zamanında birçok kez birlikte çalmış olmaktan büyük gurur duyduğum, sırf izleyerek bile çok şey öğrenilebilecek biri idi kerim çaplı... örnek mi? benim "boktan" diye nitelendirdiğim solton marka klavyemin başına konuk olarak geçtiği bir gece o berbat tonlarla öyle armoniler çalmıştı ki; hem tonlar armoniye, hem de armoniler tonlara yakıştığı için ortaya enfes bir altyapı çıkarmıştı. demek ki neymiş? elindek ekipmanı iyi ve doğru kullanmak, iyi ve doğru bir ekipmana sahip olmakla aynı anlama geliyormuş.

  sahneye çıktığında değişir, parlamaya başlardı kerim çaplı. müzik konusunda öğrenilecek ve yapılabilecek ne kadar çok şey olduğunun canlı kanıtı idi.

  ne yazık ki, kötü alışkanlıklar barındıran düzensiz bir hayatı kurtarmak için yetenek ve başarının yeterli olmadığının da kanıtıdır kendisi. umarım gençler kendisini tanıyarak müzik konusunda ilham ve hayat konusunda ibret kaynağı olarak ele alır uzun yıllar.

  böylesine büyük bir yeteneğin türkiye'de doğmuş olması, değerlendirilememiş büyük bir şanstır kanımca. şartlar(ı) farklı olsaydı, bugün farklı bir platformda 2. bir aydın esen'den bahsediyor olabilirdik belki de...

  nur içinde yatsın...
 • sex n' drugs n' rock n' roll tribinin güzel örneklerinden. why we should stay away from drugs konferansı onur üyesi. süper gitarist, harika müzisyen, all around good guy!
 • bu adamın çok ünlü bir hikayesi vardır, anlatmadan geçemeyeceğim:
  yıllar önce bir rumeli hisarı konserinde, mfö çalacaktır, davulda kerim çaplı vardır. bu adam bütün gün soundcheck'e gelmez. konser saati gelir, hala ortalarda yoktur. son ana kadar beklenir, gelmez. mfö de kendi arasında konuşur, ("herhalde trafikte falan takıldı" diyerekten) konsere slow parçalarla başlamaya karar verir. tam konsere başlarlar, bir de ne görsünler; kerim çaplı en önde oturmuş, konseri izlemektedir. konserde çaldığını unutup üstüne üstlük bir de seyirci olarak gelmiştir. sonra mazhar; "kerim, ne yapıyosun orda, gel çalalım" der, ve kerim çaplı hiç bir şey söylemeden davulun başına geçer. konsere başlarlar. ister inanın ister inanmayın, bu gerçek bir hikayedir. kerim çaplı'nın buna benzer hikayeleri daha vardır ama bu en ünlüsüdür.
 • karşısındayken saygı, sevgi, hüzün ve hata yapma korkusunu en derin yaşayabileceğiniz, elinde gitar olduğundaysa sanki hiç yaşamamışsınız gibi hissetmenizi sağlayan...
 • mojoda çalarken pena kullanmadığına şahit olunmuştur. davul, gitar hepsini full çalar. kadiköyde bir otelde yaşadığı rivayet edilir. uyuşturucu kullandığı söylenmiştir. aksam çaldığı yerde ona dik dik bakılmaması önerilir, o da bakar ve konser sonrası kavga çıkabilir.
 • oldukca uzun sure amerika'da ya$ami$tir. bu sure icerisinde jimi hendrix ile cok iyi dost olmu$, bir kac kez onun grubunda bateri calmi$, lakin hendrix tam onu gruba dahil etmeye karar vermi$ken vefat etmi$tir kendi sozlerine gore.
 • ilginçtir.. aşağıda anlatılan yanılsamanın başrol oyuncusudur..

  istanbuldaki arkadaşlarımız "blue blues band die bi grup var manyaklar.. hepsi deli ama kerim çaplı diye bi davulcuları var sahiden deli" diye anlatırlardı bize.. bizim de blues express hatırına manhattandan çıkmadığımız zamanlardı.. sonunda kerim çaplının manhattanda düzenli program yapacağını öğrendik ve gittik izlemeye.. neyse davulda iricene orta yaşlı bıyıklı bi amca.. baktık ki vasat bir davulcu.. bi de agresif magresif dediler ama kır saçlı ufak tefek bi gitar vokal yapan eleman var.. arada dövecek gibi fırça atıyor.. "aaaa kerim çaplı taşak oolanı olmuş lann hahahah" gibi tepkiler verdik.. istanbula geribildirimde bulunduk.. neticede öğrendik ki manyak gitarist kerim çaplıymış.. pazartesi akşamları da ona gitmeye başladık..
 • unutulmuş, kendini kaybetmiş, bulmaya da çalışmayan müzik adamı...
hesabın var mı? giriş yap