• spor toto süper ligde gençlerbirliği, eskişehirspor veya kayserispor forması giyen, henüz 19 yaşında, 4 kez a milli takım forması giymiş futbolcu.

yukarıda bahsi geçen özelliklere sahip bu futbolcunun transferini şu yönden ele alalım:

ilhan cavcav fiyatı: 6 milyon euro
    mesut hoşcan fiyatı: 7 milyon euro
    süleyman hurma fiyatı: 8 milyon euro

aksine:

henüz iki sene önce avrupa ligi finali oynamış kalburüstü bir premier lig takımında* 23 resmi maça çıkmış, potansiyel sıcaklığını koruyan, türkiye pasaportlu futbolcu.

fiyatı: 3 milyon euro

şimdi kimse çıkıp da bu transferin yanlış veya riskli olduğundan bahsetmesin.

gökhan töre'nin opsiyon fiyatının 7 milyon euro olduğu ve böylesine boktan bir transfer piyasasının olduğu bir ligde ingiltere'den 19 yaşında milli bir sporcuyu bu fiyata almak olumlu bir hamledir.

bundan sonrası tamamiyle beşiktaş atletik departmanı ve oyuncunun kendisine kalmıştır.
  • bugün, vedat okyar'ın "hakem golünü mü vermedi, bir daha atacaksın, ofsayt mı verdi o zaman gerekirse 30 metreden gol atacaksın hakemi de kaleye sokacaksın" sözünün sahadaki hâli olmuştur.

(bkz: 27 ekim 2014 sai kayseri erciyesspor beşiktaş maçı)
  • haftaya bursaspor da.
    ondan sonraki hafta da galatasarayda.

izlersiniz artık...
  • bursaspor almıştır. ama kafasını.
  • 1 saat içinde beşiktaş'a imzayı atıcak topçu.

kerim: 19 yaşında, yerli, a milli olmuş, ingiltere gibi bir ligden geliyor, 3 milyona, maaşı 1 milyonun altında

bruma: 19 yaşında, yabancı, henüz u20, 12 milyona, maaşı bonuslarla birlikte felaket

http://galeri3.uludagsozluk.com/…-i-mean_239820.png

edit: sarı kırmızılılar basmış burayı. ahahaha. ulan her maçımızın başlığına tünersiniz. transferlerimizi niye didikliyosunuz. ben hatırlamıyorum ki bir kere de gidiyim, rakibin transferine bok atıyım.

neyse. 12 milyon da çok be hacı. al bi soda iç iyi gelir. ;)

ikinci edit: ilgili entryde iki futbolcu sidik yarışına sokulmamış transfer karşılaştırılması yapılmıştır. hala anlamayanlar için ısrarla altını çizerim.
  • hayatımda gördüğüm en komik bonservis bedeline sahip.

50 cent ne lan hahahahahahahaha. 9000 tane entryim var ilk defa bir entryde kahkaha atıyorum lan. resmen küsürat vereyim de salladığımız anlaşılmasın gibi olmuş bonservis bedeli.

artıl nasıl piskopat bir pazarlık olduysa arada. fikert orman hep derdi beşiktaşın 1 kuruşunu bile sokağa atmam diye. atmamaış amk resmen. 50 centin bile pazarlığını yapmış herif helal olsun.

fulham: 3158.000 son rakam
    fikret orman: çok para beşiktaşın 1 kuruşunu sokağa atmam.
    fulham: 3157900 olsun. 100 euro düşelim.
    orman: düş düş az daha düş. 20-30 euro daha in. o kadar yol geldik.
    fulham: 3157895 alalım. 5 euro bizden.
    orman: 50 kuruş daha in, euro çok arttı bizde 1.5 tlye geliyor nerdeyse oğlum.
    fulham: tamam hadi 50 kuruş daha indik fiş kesmeyiz.

abi 50 centini bırakın lütfen ben vereyim. kerim freiın hissesini aldım diye havam olur biraz.

edit: sterlinde de rakam komik çıkıyor. japon yeni falan olabilir.
  • topu ayagindan acmadan minik minik ve hizli suruyor. gecen seneye nazaran topu ayaginda daha az geveliyor. savunmaya da hizli bir sekilde donuyor.

bu sene kendini ekstra gelistirmis ve olcay'in yerini hakeden topcu.

son soz olarak bu baslik altinda gs bjk kavgasi yapan tum ergenlerin cok net amlarina koyayim.
  • ismi yıllardır jem paul karacan mıdır neyse onunla beraber galatasarayla anılan lakin bu yıl güzel işler yapan yapan besiktaş'ın anlaştığı körpecik futbolcu.

beşiktaş gerçekten güzel işler yapıyor, ekonomik hamleler, oğuzhanlı gökhanlı dinamik bir takım oluşumu, takımı idare edebilecek ve tribünlerle de bütünleşebilecek kaliteli bir hoca...vs vs bunlar ilk olarak aklıma gelenler.umarım bu güzel futbol ve yönetim devam eder, beşiktaş ve taraftarı hakkettiği yerlere gelir.

dönelim esas konumuza. ben galatasaray taraftarıyım(iyi lan bize ne). neden alınmadı diye sormak istiyorum, çünkü bu adam yıllardır galatasaray da oynamak istediğini söylüyor. 3-4 m verilip alınamaz mıydı? emre can olayı bir tek benim aklıma gelmemiştir eminim. eğer burada da onun 1-2 nin hesabı yapıldıysa gerçekten büyük bir kayıp.

umarım beşiktaşta başarılı olur ve böyle genç yeteneklere yatırım sonuç verir.
  • 2.5 milyon euroya yurtdisina satildigina gore , 4 ay sonra fenerbahcenin 6 milyon euro karsiliginda kapisinda yatmaya baslayacagi futbolcu.
  • messi olmadı diyelim hazard oldu o da olumlu.
hesabın var mı? giriş yap