şükela:  tümü | bugün
 • adının uzun hali "kerpeten ali ananızı s*kmeye geldi" şekilde yazılan kişilik
 • cengiz sünepesi, tevfik için "vur onu" emrini verdiğinde, kumarhanede ayarı esirgememiş abimizdir: "o günler geçti cengiz. artık kim ölecek, kim kalacak, sen karar vermiyorsun! duymadın mı? katiller devrim yaptı. kendi hedeflerini kendileri seçiyorlar artık. bundan böyle canları kimi isterse, onu indirecekler aşağı! yaşasın katillerin kardeşliği!"
 • + ker-piç ali.
  - hayır. ker-piç ali değil. ker-peten ali. ebenden aklında kalsın.
 • "susun da bi sıkiym" şeklindeki muhteşem sözün sahibi. canım benim.
 • geçen bölümde "fındık fıstık birşey yok mu ablacım?" diyerek viski'nin yanına kuruyemiş isteyen, bu bölümde de "çay yok mu çay?" diye bağırmak suretiyle onca gerginlik, stres, kumpas, pusu ortamında midesini düşünmeyi ihmal etmeyen bir insan olması yönüyle takdirimi kazanmış bir karakterdir.

  diğer oyuncular acıkmaz, susamaz, işemez, sıçmaz iken kerpeten ali tüm samimiyetiyle en temiz duyguların insanıdır. her ortamda yanında taşıdığı kerpetenle havalimanlarındaki, alışveriş merkezlerindeki x-ray cihazlarından filan nasıl geçmektedir, bilader ayıptır sorması o kerpetenle ne yapıyorsun sorusuna fındık fıstık kırıyorum diye mi cevap vermektedir işte onu ben de merak etmekteyim.
 • ezel ile birlikte işlettikleri bara çalışmak üzere eleman seçerken, tıfıl bir eleman başvuru yapar;

  ali: silahın var mı?

  eleman: efendim?

  ali: biri barda olay çıkardı ne yapacan? beni tanımayan biri senden sakal istedi...?

  eleman: efendim?

  ali: etrafına bir bak bakayım a benim bilinçsiz oğlum?

  ~ eleman etrafına bakar, tefo el sallar vs..

  ali: sen benim gibi bi herifle hakikaten çalışmak istiyor musun?

  eleman: ben o zaman müsadenizi..

  ali: hadi çocum, hadi, güle güle siktir git.
 • --- spoiler ---

  ikinci sezondan çok fazla bölüm izlemedim ama pek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. ali, diğer arkadaşlarıyla bir olup kumarhane soyuyor, adam öldürüyor, suçu en en iyi arkadaşına atıp hapisten sıyırıyor. sonra onu ziyaret edip, ailesine zarar vermekle tehdit ediyor. hatta mert'i öldürmeye kalkışıyor. parayı çarçur edip, suç ortağı kankasına yamanıyor. bütün bunları yapanların arasında kendisi yokmuş gibi "ömer öldü, valla öldü:((" tribine girip serdar'ı suçluyor, bir süre onu öldürmeye çalışıyor. sonra başkalarıyla yine bir olup, çulsuzken yanına yamandığı bir diğer iyi arkadaşını satıyor. bu sırada öldürdüğü adamın oğluna dadanıyor, onun da ölümüne sebep oluyor. hayatının aşkı gözlerinin önünde mermi manyağı oluyor, 3 ayda unutup ramiz'in kızına yazıyor. zaten sezon sonunda paso gider yaptığı ramiz'in yancısı olarak görmüştük. ne delikanlı adammışsın sen be abi. tevfik denyosuyla girdiği sulugöz romantizme hiç değinmiyorum.

  --- spoiler ---
 • çok şahane tebrik koyan bir abimiz
 • ezel'in ilk sezonunda ayar üstüne ayar yiyen, iki sezonuda ise alayına gider yapıp ayar veren sukela bi abimizdir. severek izliyoruz.
 • zonguldaklıdır.