• "susun da bi sıkiym" şeklindeki muhteşem sözün sahibi. canım benim.
  • geçen bölümde "fındık fıstık birşey yok mu ablacım?" diyerek viski'nin yanına kuruyemiş isteyen, bu bölümde de "çay yok mu çay?" diye bağırmak suretiyle onca gerginlik, stres, kumpas, pusu ortamında midesini düşünmeyi ihmal etmeyen bir insan olması yönüyle takdirimi kazanmış bir karakterdir.

diğer oyuncular acıkmaz, susamaz, işemez, sıçmaz iken kerpeten ali tüm samimiyetiyle en temiz duyguların insanıdır. her ortamda yanında taşıdığı kerpetenle havalimanlarındaki, alışveriş merkezlerindeki x-ray cihazlarından filan nasıl geçmektedir, bilader ayıptır sorması o kerpetenle ne yapıyorsun sorusuna fındık fıstık kırıyorum diye mi cevap vermektedir işte onu ben de merak etmekteyim.
  • --- spoiler ---

ikinci sezondan çok fazla bölüm izlemedim ama pek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. ali, diğer arkadaşlarıyla bir olup kumarhane soyuyor, adam öldürüyor, suçu en en iyi arkadaşına atıp hapisten sıyırıyor. sonra onu ziyaret edip, ailesine zarar vermekle tehdit ediyor. hatta mert'i öldürmeye kalkışıyor. parayı çarçur edip, suç ortağı kankasına yamanıyor. bütün bunları yapanların arasında kendisi yokmuş gibi "ömer öldü, valla öldü:((" tribine girip serdar'ı suçluyor, bir süre onu öldürmeye çalışıyor. sonra başkalarıyla yine bir olup, çulsuzken yanına yamandığı bir diğer iyi arkadaşını satıyor. bu sırada öldürdüğü adamın oğluna dadanıyor, onun da ölümüne sebep oluyor. hayatının aşkı gözlerinin önünde mermi manyağı oluyor, 3 ayda unutup ramiz'in kızına yazıyor. zaten sezon sonunda paso gider yaptığı ramiz'in yancısı olarak görmüştük. ne delikanlı adammışsın sen be abi. tevfik denyosuyla girdiği sulugöz romantizme hiç değinmiyorum.

--- spoiler ---
  • çok şahane tebrik koyan bir abimiz
  • ezel'in ilk sezonunda ayar üstüne ayar yiyen, iki sezonuda ise alayına gider yapıp ayar veren sukela bi abimizdir. severek izliyoruz.
  • zonguldaklıdır.
  • en çok özlenen dizi karakterlerindendir. ayrıca, behzat ç.'de zirveye ulaşan "yasaksa etmicez diye bişey yok, biz küfredelim, sonra bipleriz. bu karakter küfretmeden olmaz" anlayışını türk dizi tarihinde başlatan karakter olabilir.
  • ezele yardım etmek için tefo ile temmuz'u kıstırdıkları sahnede, yaralı olmasından dolayı ayakta duramadığı için silahlada iyi nişan almak için kendisini araba kapısına bağlatma fikri ve olaylar geliştikten sonra verdiği tepkiler tam anlamıyla sıçtırır.

barış falay eğer bunu okuyorsan, la sen ne büyük adamsın!
  • efsane dizinin efsane kahramanlarından. diğerlerinden farklıydı bu. ömer'i satmış ama içi bir türlü rahat etmemişti. en sonunda her şeyi itiraf edip ömer'i mahpustan kurtaracak belgeyi imzalamak üzereyken ömer'in ölüm haberini alır. kısacası ali hem vicdanlı hem de mafyavari bir adamdır.

bu dizideki esas orospu çocuğu hiç şüphesiz cengizdir.
  • âlemdeki en büyük kek.

(bkz: noluyo lan)
hesabın var mı? giriş yap