• orijinalindeki hırsızın adı rıza ise kalkacak dizidir. ebru gündeş'in çocuğu etkilenebilir.
  • olm mal lan bunlar.. cidden mal..
    az önce facebookta gördüm.. dini değerlerimizi ve simgelerimizi aşağılıyor diye diziyi rtük'e şikayet edelim feveranı dolanıyor. altta da rtük'ün telefon numaraları falan.. lan kimi kime şikayet ediyorsunuz..
    havuz medyasının kanalında yayınlanan diziyi güya dini hassasiyeti olan hükümetin kendi elleriyle yerleştirdiği rtük elemanlardan oluşan rtük'e şikayet edecekler.. gerekçe de dini hassasiyet.. eden de hükümet destekçisi.. ahaha..
    lan at yarrağı.. senin dini hassasiyeti tavan yapmış hükümetinin iş adamlarından para toplayarak oluşturduğu havuz medyasının en birinci kanalının düşündüğün kadar dini hassasiyeti yokmuş demek ki :) sen ne bakıyon zahide ile yetiş hayata programında iki günde bir istanbul eski müftü yardımcısının program yaptığına..
    lan hala gülüyorum..

bir atv dizisi..
  • 3 gün önce anneannemin evinde karşıma bir süleymancık çıktı.* o kadar tatlıydı ki anlatamam. hemen bir kaba yatağını döşeğini serdikten sonra yemeğini servis ettim.

bugün 3 günlük yolculuğun sonunda serbest bırakmaya karar verdim. o kadar küçüktü ki bir yandan bunu doğada harcamasınlar diye düşünmeden edemedim. fakat hayvanlarında bir hayatı olduğunu, onları doğadan çekip almanın yanlış olduğunu düşünen biri olduğumdan saldım çayıra..* ne de olsa her şey yerinde güzel değil midir?

saldıktan 15 dakika sonra, hüzünle kabı bıraktığım yere gittim. bir ümit, belki hala içindedir diyerekten.. elde var sıfır idi. 2-3 dakika etrafı kolaçan ettikten sonra topukladığına kanaat getirdim.

neyse artık, o yoluna ben yoluma.*

edit: kertenkelenin süleymancık olduğunu belirten yazar arkadaşa teşekkür ederim.
  • timur acar'ın oyunculukta kendini aştığını gösteren dizidir. her ne kadar absürd sahneler içerse de kertenkelenin yaşadığı ikilemleri mimiklerine yansıtması çok başarılı.
  • bazı salak dincilerin protesto ettiği dizi. olum dizideki imam karakteri senaryoya göre gerçek imam değil, sahte sahte sahte. bunu anlayın salaklar.

bu arada dizideki türbanlı doktor karakteri ise dizinin taklit ettiği marmoulak filminde olmayan ve vatandaşa türbanlı doktor imajını kanıksatmaya çalışan ve "türbanlı doktor gayet normaldir, alışın lan" mesajı veren bir algı çalışması.
  • zora düştüğünde kuyruğunu bırakıp kaçan, sonra kuytuda kendini sıkıp yeni kuyruk çıkartan sürüngen...
  • karikatür gibi bir sahnesine denk geldim.

--- spoiler ---
    2 kişi çocuğa yaklaşıyor kaçırmak için.

-şşşt çocuk!!
    -şşşt adam!!
    -ne adamı ya?
    -adam değil misin sen?
    --- spoiler ---
  • ortaokul günlerinde seri bilmecelerin konusu olan sürüngen. şöyle ki:

- yerde sürünen, dört ayaklı, korkunca kuyruğunu bırakıp kaçan hayvan hangisidir?
    - kertenkele

- peki dişi kertenkeleye ne denir?
    - kertilenkele

- fahişe kertenkeleye ne denir?
    - kerttirenkele

- 10 tane kertenkeleyi üst üste koyarsan ne olur?
    - kertenkule

- peki 40 tane kertenkule'den bir dikdörtgen yaparsan ne olur?
    - kertenkale

daha vardı bir kaç tane ama 25 yıl öncesinde kalınca hatırlanmıyor hepsi. yatılı okul haylazlıklarından biriydi işte.

ekleme:

scugnizzi sağolsun, hemen bir tanesini anımsattı:

- kertenkele futbolcu olursa ne olur?
    - kertenpele
  • bu sürüngenlerin su ile arası hiç iyi değildir. kendilerini kurtaracak kadar yüzme bilirler ama mecbur kalmadıkça suya girmezler.
    eğer bir kertenkeleyi yakalayıp suya sokup çıkartıp yere bırakırsanız sizden kaçmayacaktır. (yakalamak için de en uygun yerleri enseleridir) hayvan kuruyuncaya kadar istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz. kuruduğu anda ilk fırsatta kaçıp gidecektir.

not: bu bilgileri hayvanlar üzerinde uygularken işkence etmemeye, aman kuruyacak dur biraz daha suya sokup çıkarayım dememeye özen gösteriniz.
    ekşi belgeselcilik sundu.
  • çok ayrı bir kafası olan dizi. şu anda tamamen aşk beşgenine bağlamış. --- spoiler ---

semih diye bir karakter var. melisin onunla evlenmesini isteyen bir annesi var. bunların kuzeni zehra, sahte imamla nişanlı. semih, zehrayı seviyor. ımam zehrayı seviyor. zehra kara faruğu seviyor. ama kara faruk aslında sahte imam. melisin annesi kızını eziyor, semih'i elde etsin istiyor.
    --- spoiler ---
    bu arada dizinin asıl konusunu hala daha anlamış değilim.
hesabın var mı? giriş yap