şükela:  tümü | bugün
  • yerli fantastik süper kahraman dizisi. deadpool, daredevil, elektra, catwoman ve courts of owls gibi karakterlerin benzerlerini barındırmasıyla dikkatimi çekti.

tv izlemediğim için bilmiyordum fakat atv'de kertenkele adıyla yayınlanan bir dizinin 3. sezon itibariyle aldığı isim buymuş.

fragmanı burada. izlemeye üşenenler için fragmanın özeti olarak bir görsel.

türk televizyonlarında görmeye alışık olmadığımız tarzda bir dizi olacağını düşündüğüm için birkaç bölüm şans vereceğim bakalım nasıl olacak.
  • gerçekten fantastik bir dizi. 10 dk aksiyon sahnesini izleyerekyorum yapıyorum ama kusura bakmasınlar. kafasına kask takmış ama üzerinde normal t-shirt olan bir süper kahraman var. buna yakın mesafeden ateş ediyorlar ama bir şey olmuyor. sebebini anlamadım. dövüş sahnelerinde ciddi kopukluklar var. yani tamam saçma ama en azından kurguyu düzgün yapsanız belki yer seyirci. bu haliyle kim niye izliyor bilmiyorum.
  • ilk bölümünün 3 saat 8 dakika sürmesiyle, sadece türk televizyon tarihi değil, belki de dünya televizyon tarihinde rekor kırmış yapım... bir bölümün 3 saat 8 dakika sürmesi nedir ya? sanırsın yüzüklerin efendisi...
  • iyi bir hikayenin akabinde kalitesiz senarist ve yönetmen grubu ile yapılan iş sonucu mala bağlamış dizimsi.

ilk bölümlerini beğenince takibe devam demiştim ancak 2.sezonda saçma salak işler yapmaya başladılar. senaryodaki boşlukları ve aptallıkları yazmaya sayfalar yetmezdi. başrollerin diziden ayrılacakları çok belliydi nitekim öyle de oldu. sırf meraktan 3.sezon ilk bölüme baktım ancak bir saat dahi tahammül edemedim. şahsi fikrim, bu senarist ve yönetmen mimlenmeli ve sektörde iş yaptırılmamalı. böyle güzel hikayelere yazık oluyor zira.

bok edilen bir diğer orijinal hikaye için:
    (bkz: osmanlı tokadı)
  • berbat aksiyon sahneleri barındırmasıyla fantastik film sevenleri utandıran dizi

2016 yılında böyle bir dizi çekmeyi başarabilmek? özür dileriz dünyayı kurtaran adam... o yıllarda yine iyimişiz

bir de az önce turabi'yi mi gördüm???
  • çakmayım america.

hem de 17-18 level altı. zaten şu atv'nin güncel bir tane düzgün dizisi yok. olamayacakta. izleyici kitlesi belli çünkü.