• şu ana dek yalnızca hazan isimli kolonyalarını deneme fırsatı bulduğum ve bu ara beni çıldırtan iki kokudan biri, bir diğeri için (bkz: paşabahçe kolonya serisi).

muazzam kalıcılığı bulunan bu koku hem bir taraftan kolonyayım ben diyor, bir taraftan da alttan alta daha fazlası olduğunu belli ediyor.

en kısa sürede bir diğer çok övülen kolonya çeşidi olan şehr-i banu isimli kolonyayı da deneyeceğim, neden çünkü manyağım amk, var böyle deli deli huylarım.
  • sındırgımıza ait efsane bir limon kolonyası barındıran kolonyalar topluluğudur.

topluluk diyorum çünkü kekik kolonyasından lavanataya kadar birçok çeşit üretmişler. eskiden sadece limon kolonyası vardı, yenilerden ise kekik favorim.

çocukluğumda dükkanları ufacık bir yerdi, gerçi dükkan hala aynı büyüklükte ama yeni nesil sazı ele almış ve güzel şişeler, çeşit çeşit kokular üretmiş, çağ atlatmış.

kısaca, benim gibi kolonyasız duramayan hasta bünyelere tavsiyemdir.
  • annemin keske nergis kolanyasi yapilsa çok güzel olur demesi üzerine nette biraz arastirip bulduğum kolanya markası. nergis, kiraz çiçeği ve iğde kolonyalari az önce evime teslim edilmiştir. aman allah'im yok boyle kokular. sanki bir demet nergis var elimde gibi. iğde kokusu acayip güzel ve inanilmaz kalıcı. bayıldım resmen. böyle giderek büyüyen bir marka olur umarım. ellerine sağlık.
  • sadece şehr-i banu kolonyasını denedim. efsane. gerçekten çok kalıcı ve parfüm gibi sürekli elimi kokluyorum. diğer çeşitlerini de yazılanlardan dolayı aşırı merak içindeyim. ayrıca aşırı hızlı gönderi sağladılar dün 12 de şipariş verdim 10 dk sonra kargoya vermişlerdi bugün elime ulaştı. muhakkak alın, deneyin, hediye edin. reklam içerikli gibi bi yazı oldu ama işini iyi yapan insanlara destek olmak gerekli olduğunu düşündüğümden yazıyorum.
  • 1962 yılında en iyi kolanyayı üretmek amacıyla küçücük bir dükkanla balıkesir sındırgı ilçesinde kurulan kolanya firması.
    doğanın tüm kokuları sloganıyla yayılıp tüketiciye eşsiz kokular sunuyor. yıllardır hazan kolanyası vazgeçilmezim olmuştur ama bugün hediye gelen ayvalık nergisi yeni favorim oldu.
    sitesindeki diğer koku çeşitleri bu şekilde;

ab-ı hayat
    akasya
    ardıç
    asr-ı saadet
    ayvalık nergis
    balıkesir güzeli
    begonvil
    beş çiçek
    beyaz zambak
    çam çiçeği
    ceviz çiçeği
    firuze
    hazan
    ıhlamur
    ilk hasat
    incir
    kardelen
    kekik
    kiraz çiçeği
    lavanta
    lavinya
    leylak
    limon
    mandalina
    mimoza
    neroli
    safir
    safran
    safranbolu geceleri
    şehr-i banu
    şelale
    tütün
    yağmur
    yasemin
    yaz yağmuru
    yeni harman
    yeşil çay
    zakkum çiçeği
    zeytin
    zeytin rüyası
  • farklı bir şehirdeki kolanya satıcısı sayesinde tanıştığım balıkesirli üretici. ilk başta satıcıya çok kolonya gördüm ben farklı yerlerde bu ne kadar farklı olabilirki demiştim. satıcının ısrarıyla kolonyalarını denemiş beyaz zambak ve hazan modellerine hayran kalıp almışlığım var.
    bu marka kolonyalar parfüme yakın kalıcılıkta. elini yıkasan bile gitmiyor.
  • safranbolu geceleri isimli kolonyaları efsanedir.
  • patronum sayesinde tanıştığım şehr-i banu kolonyası beni benden alan kolonya markası.
  • harika kokulara sahip kolonyaları vardır. safranbolu geceleri adlı kolonyasını parfüm niyetine kullanasım var. o derece hoşuma gitti kokusu.
    bir parfümden esinlenilmiş havası seziliyor. eğer esinlendiği parfümü bilen varsa ve bilgilendirirse mutlu olurum.
  • bu markanın ününün ülkemiz dışına çıkması gerekiyor, öyle güzel kokuları var. özellikle hazan ve kekik kolonyaları çok acayip.
hesabın var mı? giriş yap