şükela:  tümü | bugün
 • ismail güneş'in gerçek bir olaydan yola çıkarak çektiği film 1915'deki ermeni tehciri'ni anlatıyor.

  olay örgüsündeki katırcı salim öz be öz dedem *olup tuhaf duygular içerisine itmiştir.
 • ismail güneş’in senaryosunu yazıp, yönettiği film. murat han, ayşe akın, ibrahim kendirci, ipek tuzcuoğlu, fatih ayhan, ali kemal yılmaz ve meriç başaran gibi isimlerin rol aldığı filmin, müziklerini ise suren asatryan yaptı.

  link
 • 6 ekimde gösterime girecek film.bu kadar az entry girilmesi düşündürücü.
 • hoş bir filme benziyor. destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. gideceğim.
 • e-5 kenarındaki bilboardları kaplayan filmdir.
 • tutmadı mı acaba? erol olçok'un anısı da yetmemiş demek ki.

  "kervan 1915" salonlardan çekiliyor!
  bin bir zorluklarla 3 yılda 1500 kişilik ekiple çektiğimiz ve ermeni tehcirini konu edinen "kervan 1915"i dağıtım sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumlarından ötürü salonlardan çekme kararı aldık. görülüyor ki, bundan böyle, gişe açısından tekellerin ilgisini çekmeyen ulusal yapımlar seyirciyle buluşamayacaktır.

  sinema seyircisi tarafından izlenilmek istendiği halde, önemli lokasyonlarda vizyona giremeyen filmimiz ağır darbe almıştır. seyircilerimiz gerek sosyal medyadan gerekse kişisel ilişkilerle bizlere ulaşıp filmi kendilerine yakın merkezi lokasyonlarda bile bulamadıklarını iddia etmektedirler. filmimizin sinema seyircisiyle buluşamadığı bir sistemde daha fazla yer almak istemiyor ve üzülerek "kervan 1915"i vizyondan çekiyoruz.

  saygılarımızla...
  yapımcı aynur güneş
  senaryo yazarı ve yönetmen
  ismail güneş
 • sinema salonlarından çekildiği açıklanan ermeni tehciri konulu film.
  yönetmen ismail güneş durumu şu şekilde açıklamış:
  “bin bir zorluklarla 3 yılda 1500 kişilik ekiple çektiğimiz ve ermeni tehcirini konu edinen "kervan 1915"i dağıtım sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumlarından ötürü salonlardan çekme kararı aldık. görülüyor ki, bundan böyle, gişe açısından tekellerin ilgisini çekmeyen ulusal yapımlar seyirciyle buluşamayacaktır. sinema seyircisi tarafından izlenilmek istendiği halde, önemli lokasyonlarda vizyona giremeyen filmimiz ağır darbe almıştır. seyircilerimiz gerek sosyal medyadan gerekse kişisel ilişkilerle bizlere ulaşıp filmi kendilerine yakın merkezi lokasyonlarda bile bulamadıklarını iddia etmektedirler. filmimizin sinema seyircisiyle buluşamadığı bir sistemde daha fazla yer almak istemiyor ve üzülerek "kervan 1915"i vizyondan çekiyoruz."