şükela:  tümü | bugün
 • devletine, milletine karşı içlerindeki kötü niyeti ortaya çıkarma refleksi...

  bugüne kadar terör yüzünden yaşadıklarımızı görmezden gelen, milletimize devletimize karşı yapılan eylemlerde ağzını açıp tek kelime etmeyen bu kurum ve kuruluşlar, bundan sonraki hayatımızın garantiye alınması için sınır güvenliğimizi sağlamaya yönelik yapılan harekâta karşı çıkarak nerede durduklarını bir kere daha ortaya koymuşlardır.

  ister bilinçli olarak, ister inanarak, isterse birilerinin maşası olarak bu tür davranışlarda bulunanlara karşı yapılacak tek şey, milletçe uyanık olmak, böyle kritik zamanlarda asıl niyetleri ortaya çıkanlara karşı bilinçli davranmak, bu tür sendikalara, odalara üye olmamaktır.

  kızmak, bağırmak, çağırmak,, küfretmek çare değildir.

  bir taraftan da şu acı gerçek düşünülmeli ve tedbir alınmalıdır.

  yıllardır gariban vatandaşın ödediği vergilerle devletin okuttuğu doktorlarımızın, mimarlarımızın bir kısmı neden devletine karşı bir tavır sergilemektedir?

  bu soruyu siyasi görüş ayrılığı gibi bir cevapla geçiştiremeyiz. tayyip erdoğan karşıtlığı gibi bir yanıt bu davranışı izah etmeye yetmez.

  doktorluk ve mimarlık eğitimi almış kişiler, devletle hükümet arasındaki ayırımı yapabilecek bilgiye ve olgunluğa sahiptirler. şu anda bu harekâtı yapan tc devletidir.

  siyasi görüş ayrılıkları demokratik çerçevede bir şekilde çözülür, şekillenir, tartışılır.
  ama devletin yanında olmak vatandaşın görevidir, borcudur. ister işçi olalım, ister doktor, ister mühendis...

  yanında olmadığımız devletten sonra ne isteyebiliriz, ne bekleyebiliriz ki...