şükela:  tümü | bugün
 • insanoglunun ne kadar acgozlu oldugunu gosteren batıl cumledir efendim. entryler de dahil bir sekilde dile getirilen ufak tefek istekler gerceklesince bunlarla yetinilmez. yeri gelir ferrari, yeri gelir o her gün televizyonda gorulen o sarisin hoş bayan, yeri gelir sokakta bulunacak sahipsiz 1 milyon dolar istenir..

  ah ulen, boşa gitti...

  (bkz: #8085116)
 • murphy yasaları gereği başka şey isteseydiniz dahi o gerçekleşmeyecekti.
 • siparis verdigi yemegi begenmeyen insanin agzindan dokulen sozler.
 • cin:
  -dileyin benden ne dilerseniz

  1. zenci:
  -ben beyaz olmak istiyorum

  2.zenci:
  -ben de beyaz olmak istiyorum
  ...
  ...
  ...
  9. zenci:
  -ben de beyaz olmak istiyorum

  10. kişi (temel)
  -hepsini tekrar zenci yap he he he...

  (2 dakika sonra)

  temel:
  -yandım anam, yandımmm...keske baska bir sey isteseydim, yandımm*
 • ak$am i$ ciki$i,okul ciki$idir. yorgunsunuzdur.yol boyunca da acliktan yemek hayalleri kurmu$ hatta " bi karniyarik olsa da yesem" demi$sinizdir.sonra eve gelirsiniz anneniz,sevgiliniz vs.niz hakkaten de karniyarik yapmi$tir.siz de olayi kendinize dondurur sizin bu yurekten isteginizin bi$ekilde evrende dolanip durup sonra anneninizin,sevgilinizin, vs nizin beynine " aha ben bugun karniyarik yapmaliyim" olarak geri dondugune inanirsiniz.i$te o dakikada "tuh ulan ke$ke ba$ka bi$ey isteseymi$im, olacakmi$" dersiniz.yersen.
 • pek eblek durumlar karşısında da söylenebilen söz.

  örnek:
  trafikte yolu kaybedip, kafayı yemiş kişinin "allahım sen aklıma mukayyet ol" sözü sonrası direksiyonu sağa kırıp bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesiyle karşılaşması.
 • bir gün işten dönmüşüm eve, evde kimse yok. canım nasıl pizza ve bira istiyor, önce pizza söylemeye üşeniyorum, bira stokta var şükür ki, çok yorgunum ama böyle sümük gibi yapışmışım kanepeye. sonra diyorum ki, şimdi söylesem, bir dilim yiyecem yazık olacak diyorum. boşver pizzayı, iç biranı uyu şurada derken zil çalıyor. üst komşu "biz taşınıyoruz sizin tabağınız bizde kalmıştı, taşınma teleşı birşey yapamadık pizza yedik kusura bakmayın." gülüşmeler, konuşmalar, bu tarafa yolunuz düşerse beklerizler falan. tabakta bir dilim pizza, kapıyı kapattığımda "ulan sanırım bir atımlık mermim vardı şu hayatta, onu da sana kullandım" diye baktım pizzaya, sonra biramı açıp bu olağanüstü olayı kutladım ve evet uyudum hemen.

  sanki o an ne istesem kainat bana verecekti, johnny mesela, depp olan.
 • akıldan geçirilen bazı alakasız şeylerin gerçek olması halinde ağızdan çıkan söz.
  hani saatine denk gelmiştir ve aslında gerçek olması çok da önemli değildir.
  ama gerçekten istenen bir şey akıldan geçirildiğinde, asla o saatine denk gelmez.