şükela:  tümü | bugün
 • bu cümleyi kurarsanız eğer gözaltına alınmanız bir kaç saati bulmaz, tüm sülaleniz hain ilan edilir, büyük ihtimalle daha mahkeme yüzü görmeden ya karakola giderken linç edilirsiniz ya da cezaevinde öldürülürsünüz ama keşke yunan galip gelseydi derseniz saraylarda ağırlanırsınız, konferanstan konferansa koşar, cukkayı indirirsiniz.

  her mahkemenin duvarında bir söz yazılı; adalet mülkün temelidir.
  görmekteyiz ki bu ülkede mülkün temeli diye bir şey kalmamış.
  nereye baksak çürümüşlük diz boyu, nereye baksak güçlünün hukuku dört bir yana sarmış.
  ömer'in yolundayız diyenlerin ömer'in adaleti'nden haberi dahi yok!

  adalet bir gün herkese lazım olacak. dağdaki çobana da bugünün iktidar sahiplerine de.

  düzeltme: eksik kelime eklendi.
 • feto galip gelseydi malesef saçma sapan gözaltılar olacaktı ve ülke'de ohal 1 seneden fazla sürerdi.

  (bkz: al birini vur ötekine)

  (bkz: ne istediler de vermedik)

  (bkz: hüseyin çelik)

  (bkz: bekir bozdağ)

  (bkz: ibrahim melih gökçek)

  (bkz: bülent arınç)

  (bkz: ankara'yı parsel parsel satmak)

  (bkz: ah be atam)
 • akepe antipatisi ile vatan hainliği arasındaki farkı bilmeyen yaratık beyanı.!
 • kafamı ışid değil de daeş kessin deme şekli.

  anlayanlar bir selam versin sevinirim, çay bile ısmarlarım.
 • fetö galip gelseydi muhalif gazeteciler tutuklanır, bazı hükümet yandaşı şirketlere el konulur, yeni seçim olup hükümet kurulana kadar ohal ilan edilir, gündelik yaşam devam ederdi, şimdiden farkı ne olurdu? bence halk için çok da fazla değişiklik olmazdı.
 • neyse ki onun yerine faşik din devleti kuruluyor.
  (bkz: iki ucu boklu değnek)
 • evet, fetö galip gelseydi akp milletvekillerine dokunulmayacak, hatta muhtemelen yeni kabine de ağırlıklı olarak akp'li milletvekillerinden, biraz da bugüne kadar oy tercihini akp'den yana kullanmış değişik sektörlerden insanlardan oluşturulacaktı.

  en büyük baskıyı yine chp, hdp ve bu partilere gönül vermiş kesim yiyecek, devlet bahçeli; dini ve milli duygularından şüphe edilemeyecek gülen'in aslında tam bir vatansever olduğunu açıklayarak erdoğan'ın nefret söylemleriyle halkı kutuplaştırmaya çalışan bir hain olduğundan dem vuracaktı.

  havuz basını mensuplarının tamamı geçmişte gülen'i öven yazılarını arşivlerden çıkarıp ''büyük hasret bitti'' temalı haberleri gece gündüz gözlerimize sokarak şu anki bulundukları konumu aynen muhafaza edecek, ahmet şık gibi yüzlerce muhalif gazeteci de yine hapsi boylayacaktı.

  kim galip gelseydi demiştiniz?
 • terör örgütüne açıkça destek verip kendisine müdahale edilmemesini bekleyen mal beyanı.

  türk solunun büyük kısmı bu hataya düşüyor, hükümeti alaşağı etme sevdaları uğruna ya terör örgütlerini destekliyor ya da çareyi batıdan demokrasi dilenmekte buluyorlar. geri kalan ömürleri de muhaliflere neden terörist, vatan haini deniliyor diye ağlamakla geçiyor. bu yüzden işte güzel kardeşim. sabahtan akşama kadar oturup hükümet yanlılarını genellemenin dibine vurup kendince aşağılayacağına içinizden bu hainleri nasıl temizlersiniz onu düşün...
 • bu lafa karşı köpürenler ile "keşke yunan galip gelseydi" diye iç geçirenlerin aynı kişiler olduğu öğrenildiğinde eminim birilerinin ufku ikiye katlanır

  https://www.youtube.com/watch?v=t7ru1cdcyuq