şükela:  tümü | bugün
  • eğer dolmakalem kullanıyorsanız defter meselesi kanayan bir yara gibidir. piyasada çok sayıda defter olmasına rağmen, az perdahlı, geneli 70-80 gramlık kağıtlarla yapılan defterler mürekkebi dağıtıp, arkaya geçirip yazma zevkinin içine ederler.

işte keskin color'un https://www.writetomeoften.com/…60-notebook-review/'ı 100 gramlık kağıdı ile kalbime taht kurdu resmen. aro keskin color.
  • sirkeci'de yer alan mağazalarında kartpostal fiyatı 10 kuruş olan firma.

bunun yanı sıra 100 tane aldığınızda tanesini 7 kuruşa indiriyorlar, aynı zamanda kartpostal seçenekleri de oldukça fazla.

postcrossing kullanıcıları için cennet gibi bir dükkan, çalışanları da gayet yardımsever insanlar.
  • turkiye'nin tarihi ve turistik yerlerinin kartpostallarinin buyuk bir cogunlugunu ureten firma. kartlarin cogunun orta ust kisminda dalgalanan turk bayragi logosuyla "keskin color" yazar. memleketimizin tanitimina katkilarindan dolayi kendilerine tesekkur eder, daha guzel daha yaratici kartpostallarini bekleriz...

kartlarin arkasinda yazilanlara gore sirkeci'deymis merkezleri, http://www.keskincolor.com/ seklinde de web sayfalari varmis.
  • bugün sirkeci'deki dükkanlarına uğradım ve postcrossing'deki arkadaşlarıma yollamak üzere yüz adet kartpostal aldım. toptan alınca tanesini 7 kuruştan verdiler. bakırköy'deki dükkanlarda en az 25 kuruştan satıldığını düşünürsek karlı bir alışveriş yaptım sanırım. dükkan çalışanları çok kibar. üst katta duvarlar binbir çeşit kartpostalla bezeli, dilediğim gibi gezip seçebileceğimi söylediklerinde dünyalar benim oldu. 15-20 dakika kadar kaldım ve yaşlı bir amca raflara ürün dizerken ben de rahatsız edilmeden gönlümce kartlarımı seçtim.
  • moleskine çakmaları üretmiş. sayfa kalınlığı aynı değil ama olsun; 5 tl lan.

yaldızlı yaldızlı pavyon ajandaları üretmeye devam eden ece*'ye de kafam girsin.
  • moleskine'in üçte biri fiyatına keskin color'un moleskine benzeri defterlerini kullanıyorum, mutluyum.
  • fiyatlarını moleskine'e soldan soldan yaklaştırmaktadır.
    kabalcı'da orta boy defterleri (12 liralıklar) artık 19 lira, büyük boyları (19 liralıklar) 30 lira. sert kapaklara bakamadım korkudan.
    son kalan ucuz defterini ben kaptım, aramayın.
    sirkeci'deki dükkanlarında ise kendi defterlerini satmayıp sorana "d&r'a gidin, oradan bulursunuz" gibi cümleler kuruyorlar.
    yine de çok güzel defterleri var be.
  • çok çok çok güzel defterleri olması bir yana ne gerek var fiyat olarak moleskine olmasına.

ve keşke ah keşke stoklasaydım her bir serisinden defterlerinin...
  • zamanında sadece kartpostal işi içinde yer alan bu firma, kaliteli defterlere rağbet arttıkça bu yönde üretim yapmaya başlamıştır ve gayet de güzel işler çıkarmaktadır. özellikle ince deri kaplama gibi olan, lastikli orta boy defterleri ve o defterin sayfa rengi & dokusu muhteşemdir.
  • l'ancienne diye bir serileri var. üzerinde eski istanbulu hatırlatan ilüstrasyonlar mevcut. kapakları dokulu, ufak boyu 2,75-4 lira arasında fiyatlara satılıyor. (kim neyi tutturursa artık)

sevimli, uygun fiyatlı cep defteri bu vatandaş. al çocuğunu sevindir! bakarsın aklıma bir fikir geldi deyip yazdığın fikirden para basarsın, yedi sülalen sevinir.

işte (ş)öyle bir şey...