• ofisin penceresinden gördüğüm kadarıyla birisinin doğum günü için veya cumhuriyet bayramı kutlaması için feci şekilde hazırlanmakta olan mekan. içerisi balonlarla falan süsleniyor, canlı müzik ekipmanları hazırlanıyor felan..lan olm eğer zirve falan düzenliyor da haber vermiyorsan vefasızsın sözlük
  • thomy firmasının (bkz: nestle) almanya'da tüplerde * sattığı, rot weiß (weiss) ismini verdiği üründür. özelliği aynı tüpün içindeki yan yana olan ketçap ve mayonezin çıktıktan sonra bile, eğer aynı yere yoğun olarak sıkmazsanız karışmamasıdır. 55 % ketçap, 45% mayonez içerir. 200 ml olan bu ürün ortalama 2 avroya satılır.

(bkz: hafızada yer işgal eden gereksiz bilgiler)
  • universitede, daha ilk senem, yurtta kaliyorum. nerden bulduysam 2 japon baligi aldim. ama nasil gonul bagi kurmusum onlarla onuda anlamadim ama seviyorum iste. konusuyorum onlarla, yemlerini hic eksik etmiyorum . odadaki son icme suyunu onlarin yasam alanlarini yenilemek icin kullaniyorum . biri kirmizi, biri beyaz. ketcap ve mayonez adlarida. aramizda boyle fetisist bi iliski mevcut. neyse bi gun okuldayim 2 tanede oda arkadasim var kendi aralarinda benim baliklari yeterince beslemedimi dusunmusler ve somun ekmegi parca parca hayvanlara atmislar. onlarda hemen atlamislar zavallilar tabi. ama japon onlar heyy kefal degiller!!! neyse ketcapla mayonez tabi davul gibi sismis yan yan yuzmeye baslamislar. bunun uzerine ayni arkadas mide ilaci ni kullanmayi tavsiye etmis ufalayip onuda yedirdikten sonra az biseyde uyku ilaci vermisler ve akabinde baliklar oluyor. deli gibi panik olan arkadaslarim benden bunu saklamak icin fanusun dibindeki taslarin altina baliklari sikistirmak suretiyle sanki canlilarmis tutturuyorlar baliklari. o gun cok yogun oldugumdan odaya geliyorum ilk isim yemlerini vermek oluyor baliklara sonra yatiyorum. 2 gun boyle devam ediyor. okuldan geldigim bir gun oda arkadaslarimin pis pis gulmeleri uzerine, 'ketcapla mayoneze bisey mi yaptiniz?'( pis pis guluyorlarsa kesin baliklarima bisey olmus olabilecegini dusunmemden onlara olan bagliligimi anlayabilirsiniz) diye kosarak fanusu kaptim elime aldim. kurtardim baliklarimi derken, onlarin o taslarin altindan yavasca yuzeye vuruslari, yan yan bakislari hala icimi burkar... 3 , 4 gun konusmadim oda arkadaslarimla. ben gommek istemiyorum siz gomun dedim onlara. sonradan ogrendim ki yurdun bahcesindeki kedilere atmislar. allah sizi bildigi gibi yapsin, yine sinir oldum. ketcapla mayonez dendigi zaman hep bi yuzum duser artik. o gunden sonrada balik beslemedim bidaha.
  • (bkz: heinz)
  • 5. kez bir siparişim daha ketçap ve mayonez boca edilerek geliyor. adama "abi lütfen odam bir iç deniz oldu adeta, ekmeğin içinde tavuğu bulamaz oldum, koyma artık yeter " demekten anam ağladı. "kardeş yoğunluk yaa" diyip duruyor, ben de hep acıyorum adama. ama resmen bıçak kemiğe dayandı.

kim seviyor bu garip icatları bilemiyorum.
  • aslında karıstırılıp satılsa da bizde 2 sini birden almak zorunda kalmasak??
  • piyasada "mayoketchup" isminde birlikte satılan şekilleride olmasına rağmen kendimin karıştırıp kullanmaktan hoşlandığım ikilidir.
    http://blogs.sun.com/…ingirl/resource/mayoketch.jpg
  • acı ve ranch sosa yenilmiş ikilidir.
  • bu ikisini aynı yere sıkıp çiğ tavuk etini bu karışıma bulayın, sonra etleri mangalda ya da tavada kızartın, tadına doyamıyacaksınız.
    isterseniz ketçap-mayonez karışımına baharat ve tuz da ekleyebilirsiniz.
  • zamanında ''mayket'' adıyla piyasaya sürüp para kazanmayı amaçladığım muhteşem ürünün ana maddeleri. ben yapamadan yaptılar tabi ama..

(bkz: aşkım aşkım)
hesabın var mı? giriş yap