şükela:  tümü | bugün
 • tüm işleri pamuk ipliğine bağlı olan inşaat şirketi.

  ayrıca nişantaşı civarındaki tum eski binaları alıp yerine yenilerini yapıyorlarmış.
 • nisantasi-tesvikiye civarinda sifir kilometre evlerde oturmak isteyen vatandaslarimiza hizmet eden muteahhitler. 145 metrekare henuz baslanmamis daireye 15 nisan 2004 tarihinde 220000 euro istemislerdir.
 • nişantaşı-teşvikiye yoresinde neredeyse her sokakta bir inşaatı bulunan, inşaatın onundeki kaldırımı aylarca tamamen işgal edip malzeme deposu olarak kullanmaktan çekinmeyen inşaaat şirketi. maalesef kendileri tonla para kazanacak diye herkesin kaldırımdan inerek, arabaların arasından yürümek zorunda olmadığını kavrayamamışlardır.
 • estetikten bihaber inşaat şirketi. nişantaşı teşvikiye havzasının çehresini şimdiden değiştirmeye başladılar. hayır dış cepheleri bu kadar çirkin nasıl yapabiliyorlar anlayamıyorum. hele bazı apartmanlarının öyle kapıları var ki insan zorunluluktan elini şakağına götürmek zorunda kalıyor. estetikten geçtim biraz da idare hukukuna gelelim. bazı geceler bunların inşaatlarının önünden geçmek de imkânsızlaşıyor zira ara sokaklar kamyonlarla kapatılabiliyor; siz de burada bir gariplik hissettiniz mi...
 • memlekette başka müteahhit yokmuş gibi eski evi olan bütün teşvikiyelilerin söz birliği etmişçesine evlerini kat karşılığı verdikleri inşaat şirketi. zaten bir sürü keten apartmanı olmasından gayrı üzerinde "bu bina keten inşaat tarafından yıkılıp yapılacaktır" tabelası konmuş olan eski evler de çıkmaya başladı.

  http://keten.net/

  edit: domain'in süresi bitmiş. yeni siteleri http://keteninsaat.com.tr/
 • allahın nişantaşına ceza diye gönderdiği inşaat şirketi. inşaatları 24 saat durmaksızın çalışır, çevre sakinleri aylarca uykuya hasret kalır. hiç bir yasal izin almadan sırf beton mikserleri rahat çalışsın diye trafiği saatlerce kapatmaktan çekinmezler. kendi devasa makinelerine yol açmak için kaldırım kenarına park etmiş olan arabaları vince bağlayıp sağa sola çarptıra çarptıra kaldırımın üstüne çıkartmaktan utanmazlar. nişantaşından kamyonla para kazanmalarına karşılık çevre düzenlemesi yapmak gibi, içine sıçtıkları kaldırımları yenilemek gibi üç kuruşluk katkıları olsun görülmemiştir. nasıl bu kadar rahat at oynatabildikleri ve şişli belediyesi ile olan ilişkileri merak edilmektedir.
 • daha proje aşamasından binaları satabilen, şu an nişantaşı - teşvikiye muhitlerinde sanırım 10'dan fazla inşaatları devam eden, son 10 yılda bir anda büyüyüp serpilip şimdiki haline gelen inşaat şirketi.

  (bkz: yürü ya kulum)
 • yüksek mimar ferhat keten'in sahibi olduğu, nişantaşı ve çevresinde eski binaları alarak upgrade eden inşaat şirketi.

  http://keteninsaat.com/tr,projects
 • son olarak da ismet inönü'nün maçkadaki köşkünü satın almışlar. yıkıp yerine 14 katlı bir apartman dikip, tanesini iki milyon dolardan satarlar. başka yerde müze, bizde böyle.