şükela:  tümü | bugün
1828 entry daha
  • kendini riske atıp oynaması da ayrı bir olay. geçmiş olsun.
  • tek ayaklı hali bile ligin yüzde 80'inden iyi olan oyuncu. ki ligin en ölümcül silahı olan şutu hala yerinde olacak, şutlarını fazla havalanmadan kullanıyor. fundamentali de çok üst düzey. eskisi kadar patlayıcı olamayacaktır lakin hala ligin en iyilerinden biri olacak.

büyük ihtimal bir sene daha player option'ını kullanıp gsw'de kalıp playoff dönemine yetişir.seneye de rahatça max kontrat alır.
  • oynadığı 12 dakikada attığı 11 sayı ile efsane olmuş olan basketbolcu.

evet, gsw'ye gidişi ile çok sempati kazandığı söylenemez ama tek maç ile çok şey değişti.

bunun yanında, beklendiği kadar kötü dönmeyeceğini düşünüyorum.
  • instagramdan takipcilerine;

"nasılsınız millet? hepinizi durumla ilgili güncellemek istedim: aşilimi koparmışım"

"bu oyunda işler böyle yürüyor ve fiziksel olarak verebileceğim her şeyi verdiğim için gururluyum"
    seklinde yaptigi paylasim itici karakterinin etkisini kaldirmistir artik benim icin. gecmis olsun.
  • yağlı ve hantal bir fiziği olmadığı için geri dönmesinde bir sorun olmayacaktır. en kötü senaryoda bile önümüzdeki sezon play-offlarda takıma katılır, gsw ile bir şampiyonluk daha kazanır ve alacağı hayvani kontratı istediği takımdan alır. adam an itibariyle nba'in açık ara en durdurulamaz skoreri. böyle bir adam için sakatlık dönüşü asım pars haline gelecek senaryoları çok garip ve komik duruyor. 88 doğumlu ve önünde daha çok rahat oynayabileceği 4 sezon var. ayrıca yaşadığı bu sakatlık tek başına bir kimsenin suçu değildir. antrenör, yönetici, oyuncu, sağlık ekibi, hatta ve hatta takım arkadaşlarının bile az da olsa payı vardır. koşamayacak bir durumda olan bir oyuncu sahaya adım bile atamaz. tendon farklı bir olay, bilek burkulması gibi değil, parmak çıkığı gibi değil, adele yırtığı gibi değil. bileği burkulan bir adam hafif sakat olsa bile çok zor oynar. fakat tendon işi apayrı, durant toronto maçını kutluay gibi ya da rip hamilton gibi sırf perdeden çıkıp şut atarak tamamlamayı denese sakatlanmazdı. beckham dediğin adam maç içerisinde geri geri yürürken tendonunu kopardı, bu olayın cilvesi bu malesef. neyse özetle yine aynı şekilde dönecektir.
  • durant kalitesinde bir oyuncunun ayakları hiç hareket etmese sadece kollarını kullansa ligde kyle korver etkisi yaratır. bahsettiğimiz adam 2.08 boyunda ve ligin en keskin şutörlerinden biri. zaten oyun tarzı güce dayalı değil. o yüzden döndüğünde iyi de bir rehabilitasyon geçirdiğinde mecut all star halinden hiç bir şey kaybetmez. demarcus cousins ya da başka sakatlığı olan adamlarla durant'ı karıştırmamak lazım. durant bu ligin gördüğü en iyi şutu olan oyunculardan biri. yaşadığı sakatlıkta zaten şut mekaniğine zarar verecek bir sakatlık değil. umarım gsw ile sözleşmesini uzatırda seneye ligi yine kazanırlar.
  • kobe kadar disiplinli bir oyuncu benzer bir sakatliktan döndükten sonra kolay kolay toparlanamadi. durant'in toparlanmasi da kolay olmayacak.

bu arada yasanan sakatlik ve dönüslerle ilgili güzel bir yazi
    [https://www.sbnation.com/…den-state-warriors-future https://www.sbnation.com/…den-state-warriors-future]
  • aşil tendonu her attığımız adımda, bakın koşu, zıplama falan demiyorum her attığımız en basit adımda topuğumuzu yerden kaldıran tendondur. ne kadar güçlü olduğunu anlayın diye söylüyorum, in vitro 50-100 newton/mm2 düzeyinde yüke dayanıklıdır. yani muazzam yüklerle muhataptır.
    yine örnek olarak vereyim, bazı hastalıklarda tedavi amaçlı yaptığımız tendon transferlerinde tendon gücünün %50 düştüğünü görüyoruz. kopma olmadığı halde, longitudinal fibriler yapıyı koruduğumuz halde, en iyi şartlarda sonuç bu.
    aşilin en optimum şartlarda iyileştiğini varsaysak bile, yaptığı sporun gerektirdiği çeviklik, hız ve istediği güce cevap vermesi imkansız. aklı ister istemez orada olacak ve istemsiz de olsa sakınacaktır.
    kd nin tek avantajı, çok zayıf olması. en çok işine yarayacak olan da bu özelliği. çünkü tendonun maruz kaldığı yükü az olacaktır. ne çevikliği ne yırtıcılığı ne deliciliği. hiçbirisi eski düzeyine gelemeyecek. yok öyle bir dünya. adamın şansı şut mekaniği çok düzgün, tarihin en iyilerinden. sırf bunun için bile sahada kalır ama kendi bileğine güvenemeyeceği için şut atmak için takımın kendine sağlayacağı korumaya/perdeye muhtaç hale gelecek ve kolay savunulur bir durumda olacaktır. rakibi savunma kısmı da artık handikaplıdır. limitlerini zorlama şansı yok, sakınacaktır ister istemez.
    benim tahminim, şu fiziğine, yaşına ve yeteneğine bakarak, döndüğünde ilk bir iki sene 18-20 ppg ile oynarsa öpsün tepesine koysun. sonrasında onu da bulamayacak çünkü.
    o maça çıktığı için ömür boyu pişman olacaktır. etrafındaki salakların gazına gelmesi çok bariz bir zeka problemidir. çok daha profesyonel olmalıydı. üstüne takım kurulacak, tarihe geçecek oyuncuydu. belki yine geçecek ama bildiğimiz durant ın olacağı yerden çok daha aşağıda.
    şu halde uzatma opsiyonunu kullanıp gsw ye tedavi sezonunda maaşını ödetmelidir.
    umarım ki şu durum tüm sporculara örnek olur, sağlıklı bir istikrarın hiç bir kahramanlık hikayesinin kurbanı olamayacak kadar değerli olduğunu anlarlar.
    bir not da gsw ye, bu adamı bu halde sahaya çıkartmak kariyerini bitirtme riskini almak korkunç bir karardı. hadi adam kafasız, akılsız, saygı dilenciliğine soyunmuş, siz diretmeliydiniz oynatmamak için. 1 ay antrenmana bile adım atmamış adamı şu halde sahaya atmak profesyonellik değil ağır orospu çocukluğudur. hiç bir sağlık ekibi de oynaması yönüne görüş bildirmez, bildirmemiştir eminim ki.
    umarım şampiyon olamazsınız bir daha.
  • durant 18'inde ne ise şuan da o durumda.nba'e giden hayvanlaşan insan azmanlarından olmadı hiçbir zaman.adamın en büyük olayı boyu,uzun kolları ve şutu zaten.sakatlıkla hiçbir gerileme yaşamaz zaten adam diğerleri gibi fizik koymuyor ortaya.aksine sürekli şut çalışacağından belki de daha tehlikeli hale bile evrilebilir.curry reis ile orta sahadan şut çalışsın biraz...
  • adama mı üzülüyor yoksa takıma mı kızıyor anlamadım ama en sonunda şampiyon olamazsınız ne demek ya.

başarılı bir ameliyat geçirmiş.

kobe sakatlandığında 35'di ve bilen bilir o adam asla tam sağlığıyla oynamadı yıllarca.
    (sırt ağrıları, çıkan parmaklar,burkuk bilekler ve omzu)

bu bir iddia olacak ama bence baya sağlıklı dönecek.

edit: bazen o prof. kafasından çıkman gerekir. çünkü seni oraya çıkartan, seni 'o' yapan şey karakterindir.
90 entry daha