• aşil tendonunu başarılı bir ameliyatla tekrar birleştirmişler.
  • aşil tendonu beklenildiği gibi ne yazık ki kopmuş ve bugun ameliyat olmuş. zedelenmeyle veya küçük bir yırtılmayla kurtulmasını dilerdik ama olmadı.
  • hakkında 2 gündür çıkan "ona max kontrat önerecek çok takım var hala" türü haberlerin ya asgarapas ya da moral amaçlı olduğunu düşünüyorum.

durant 32 yaşında bu sakatlıktan nasıl döner bilinmez ama, 40-45 milyon dolarlık bir oyuncu olarak dönmeyeceği de malum. bu sakatlık ilk kez birinin başına gelmiyor. ve genele bakıldığında, döndüğünde şu anki seviyesinin bir hayli altında olacağı öngörülebilir.

üstelik ona bu kontratı teklif edecek bütçesi olan ve dahası durant'in gitmek isteyeceği takımların hepsinin 2. bir süper yıldız hedefi var. ve ona verilecek kontratın bu yıldızları kaçırma ihtimali bir hayli yüksek.

kawhi mesela, nasıl döneceği belli olmayan durant'e senelik 40 küsur milyondan başlayarak 4 senelik kontrat verecek bir clippers'a neden gitsin? aynı şey irving için nets ve knicks tercihlerinde geçerli olacak.

kevin durant bu sene o max kontratı ancak gsw'den alır. onlar da bu işteki sorumlulukları sebebiyle eşek gibi vermek zorunda oldukları için.
  • hayatının en önemli kontratını yapacağı senesi şampiyonluk kaçmasın diye sakat olduğu bile bile oynatılmış(ya da kendisi oynamak için ısrar etti bilmiyorum fark etmez sonuçta oynamasına izin verilmiş) ve belki de kariyerini sonlandırabilecek ya da orta karar bir oyuncu olarak oynamasına sebep olabilecek sakatlık yaşayan oyuncu.
  • kendini riske atıp oynaması da ayrı bir olay. geçmiş olsun.
  • tek ayaklı hali bile ligin yüzde 80'inden iyi olan oyuncu. ki ligin en ölümcül silahı olan şutu hala yerinde olacak, şutlarını fazla havalanmadan kullanıyor. fundamentali de çok üst düzey. eskisi kadar patlayıcı olamayacaktır lakin hala ligin en iyilerinden biri olacak.

büyük ihtimal bir sene daha player option'ını kullanıp gsw'de kalıp playoff dönemine yetişir.seneye de rahatça max kontrat alır.
  • oynadığı 12 dakikada attığı 11 sayı ile efsane olmuş olan basketbolcu.

evet, gsw'ye gidişi ile çok sempati kazandığı söylenemez ama tek maç ile çok şey değişti.

bunun yanında, beklendiği kadar kötü dönmeyeceğini düşünüyorum.
  • bir oyuncu en önemli maçta ,en ufak bir ihtimal varsa ve ölüm tehlikesi yoksa oynamak zorundadır. asgari ücret kazanan bir ülkede her gün ölüm tehlikesiyle yaşayan insanlar herifi kahraman ilan edecek neredeyse sakat sakat oynadı diye. ulan adam bugün bıraksa ömür boyu bitmeyecek parası var. zevk almak için önemliymiş de yarın ömür boyu sakatlansa ne yapacakmisiz? 5.maçta oynadı bravo dedim zevk aldim bundan sonra oynamaz yine zevk alırım kimler kimler gitti hala izliyoruz. sezonda riske et kendini demiyorum , ayağın kopacak kolun kesilecek normal yasantini zora sokacak bir mevzuysa zaten kimse izin vermez. 30-40 milyonları kazaniyorsan ,yüzde 1 ihtimal varsa oynamak için; o maça cikacaksin.
  • yağlı ve hantal bir fiziği olmadığı için geri dönmesinde bir sorun olmayacaktır. en kötü senaryoda bile önümüzdeki sezon play-offlarda takıma katılır, gsw ile bir şampiyonluk daha kazanır ve alacağı hayvani kontratı istediği takımdan alır. adam an itibariyle nba'in açık ara en durdurulamaz skoreri. böyle bir adam için sakatlık dönüşü asım pars haline gelecek senaryoları çok garip ve komik duruyor. 88 doğumlu ve önünde daha çok rahat oynayabileceği 4 sezon var. ayrıca yaşadığı bu sakatlık tek başına bir kimsenin suçu değildir. antrenör, yönetici, oyuncu, sağlık ekibi, hatta ve hatta takım arkadaşlarının bile az da olsa payı vardır. koşamayacak bir durumda olan bir oyuncu sahaya adım bile atamaz. tendon farklı bir olay, bilek burkulması gibi değil, parmak çıkığı gibi değil, adele yırtığı gibi değil. bileği burkulan bir adam hafif sakat olsa bile çok zor oynar. fakat tendon işi apayrı, durant toronto maçını kutluay gibi ya da rip hamilton gibi sırf perdeden çıkıp şut atarak tamamlamayı denese sakatlanmazdı. beckham dediğin adam maç içerisinde geri geri yürürken tendonunu kopardı, bu olayın cilvesi bu malesef. neyse özetle yine aynı şekilde dönecektir.
  • durant kalitesinde bir oyuncunun ayakları hiç hareket etmese sadece kollarını kullansa ligde kyle korver etkisi yaratır. bahsettiğimiz adam 2.08 boyunda ve ligin en keskin şutörlerinden biri. zaten oyun tarzı güce dayalı değil. o yüzden döndüğünde iyi de bir rehabilitasyon geçirdiğinde mecut all star halinden hiç bir şey kaybetmez. demarcus cousins ya da başka sakatlığı olan adamlarla durant'ı karıştırmamak lazım. durant bu ligin gördüğü en iyi şutu olan oyunculardan biri. yaşadığı sakatlıkta zaten şut mekaniğine zarar verecek bir sakatlık değil. umarım gsw ile sözleşmesini uzatırda seneye ligi yine kazanırlar.
hesabın var mı? giriş yap