şükela:  tümü | bugün
 • microsoft platforms and services division cumhurbaskaniydi. bugun itibariyle microsoft'tan ayrilacagini aciklamistir.

  (bkz: microsoft'ta yaprak dokumu)
  (bkz: altinci nesilden sonra microsoft'un bozmasi)
 • yanlış zamanın point guardı, kendinden iyi olmayan (bkz: steve nash) 2 kez en değerli oyuncu seçildi.

  nba'in en çabuk point guarlarından biriydi, öldürücü crossoverları ve inanılmaz bir orta mesafe şutu vardı, nba de pivotların pivot olduğu zaman çoğunun üzerinden smaç vurmuşluğu vardır (hakeem'in intikamı ise çok acı olmuştur, nba tarihinin gördüğü en aşağılayıcı bloklarından birini yemiştir) şu anda sacremento belediye başkanlığı yapmaktadır. zayıf fiziği yüzünden sık sakatlanan bir oyuncuydu.
 • bir zamanların (90 yılların başları) phoenix suns'ın efsanepoint guard'ı. basketbolu erken bırakması yazık olmuştu. ama sonradan yerine gelen jason kidd bu adamı bir nebze unutturdu.
 • pat ewing ve hakeem olajuwanın ensesine oturarak smaç koymuşluğu vardır bu süper guardın ...
 • 90larda basketbol delisi olarak top pesinde kostugum zamanlarda seyretmekten en cok zevk aldigim oyun kurucularin basinda gelirdi kevin johnson.

  hemen o senelerden aklimda kalan kaynak kicim kontenjanindan bir iki anektod aktarayim. birincisi o zaman tek basketbol dergisi olan basket dergisi bu adamin acayiplikleri uzerine bir yazi yayinlamisti. ahmet kurt'un basketbol dedikodusundan ziyade basketbol hakkinda yazdigi yillardi -hey gidin hey.

  (bkz: buralar eskiden hep dutluktu)

  neyse efendim, rivayet olunurdu ki bu arkadasimiz bir arkadasi son model spor arabasini begendi diye ona hediye eden bir garip mahlukatmis. o nasil hediye, o nasil arkadas?

  anekdot iki: beyefendiligi ve durustlugu ile nam salmis da bir oyun kurucumuzmus kevin johnson, yine ayni kaynaga gore (gotumden dolayimli basket dergisi) bir macta ikili mucadele sirasinda hakem topun kj'den ciktigina dair bir duduk calmis, kj'de hakeme donup amanin ne yaptin usta? digerinden cikti diye veryansin edincem hakem donup, kevin sen itiraz ettigine gore kesin yalnis caldim, zira caldim bi kere artik degisitiremem demis, mis, mis mis...

  ulen yaslanmayi anliyorum da amca tadi entry girmeyi hic anlamiyorum...neyse.

  ps: bir de su aklima geldi son olarak: converse idi bu adamin sponsoru, kevin johnson'in oynadigi reklamlari icin soyle leziz ve kevin johnson'a uygun bir slogan gelistirmislerdi:

  (bkz: you can't beat what you can't catch)

  hey gidi gunler hey (kapanis).
 • lost'ta michael dawson bir süre bu isimle anakarada yaşamını sürdürmüştür.
 • nba'in eski küçük eniştesi, salıveriyorlardı gidip kocaman adamların üzerinden sayı atıyordu. bana göre onun gibi içeri penetre edebilen bir pg daha gelmedi, d.rose dahil.

  bir aralar sacramento beledeyi başkanıydı, son seçimlerden sonra ne oldu bilmiyorum.
 • su aralar california eyaletinin basketi sacramento sehrinin belediye baskanligini yapmakta olan emekli, profesyonel basketbol oyuncusu.

  nba live 98'de kendisiyle mac basina 50 sayi ortalama tutturmuslugum vardir. oyle canavar bir oyuncuydu.
 • america's got talent programinda kuklalari akbaba clyde ve papağan matilda ile birlikte inanilmaz iki gosteriye imza atmi$ vantrilok. ilk turda "godzilla theater" adli gosterisinde hem kuklalarini konu$turmu$, hem de agiz hareketleriyle dublajin uymadigi eski godzilla filmlerini canli olarak oynami$tir. ikinci $ovu cok daha komik olmasina ragmen, gerizekali studyo izleyicisinin esprileri kavrayamamasi ve tepki vermemesi nedeniyle finale cikamami$tir. kevin sonraki $ovlarinda yodel ile $arki soyleyen bir kizin finale ciki$ini tiye almak icin clyde'a yodel ile $arki soyletmi$ "oha!" dedirtmi$tir. gelmi$ gecmi$ en iyi sahne performanscilarindan biri oldugunu du$unmekteyim.

  ki$isel sitesi : http://www.kevinjohnson.tv/
  vikisi : http://en.wikipedia.org/…in_johnson_(ventriloquist)

  america's got talent $ovlari :
  bir) http://www.youtube.com/watch?v=hsfnp9dk-zg
  iki) http://www.youtube.com/watch?v=ws7emkd21j0

  david letterman $ovu :
  http://www.youtube.com/watch?v=dnnbgikovr4

  matilda ve clyde'a inanilmaz bir $ekilde $arki soylettigi dogumgunu $ovu :
  http://www.youtube.com/watch?v=1y_yjpyffmi
 • 7 numara ile özdeşleşen biriydi aynı zamanda.