• wolves tarafından ahir ömrümde gördüğüm açık ara en iyi şekilde troll'lenmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=8_xhqpasgqk
  • şurada kevin love'ı kötüleyenlere kocaman bir "hadi oradan" diyorum.

kafayı yemişmiş, hadi ya? ulan adam 2017'den beri ankisyeteden muzdarip. kendi dediğine göre ilk panik atağını 5 kasım 2017'deki cleveland-atlanta maçında geçiriyor ve gene anlattığına göre hiçbir zaman hiç kimseye bir şey anlatmamış. ta ki o maça ve demar derozan'ın açıklamalarına kadar. ki terapiste gidene kadar da terapistlere hep bambaşka tipten adamların gittiğini düşünürmüş. zaten bugün nba'in zihin sağlığı reklamında demar derozan (başka bir anksiyete hastası) ve kevin love var. şurada collin sexton'a dellenip sert pas attı diye "baskı kaldıramıyor", "lebron'dan önce böyle şeyler yoktu", "kafayı çizmiş" gibi aptal saptal yorumlar yapılıyor. halbuki adam resmi olarak 2.5 senedir anksiyete hastası. bunun tetikleyicisi de muhtemelen 2013'te büyükannesini kaybetmesi. google'a "kevin love mental health" yazsa öğrenecek ama çıkıp burada kafayı yemiş diyor. adam zaten hasta, aloo?

adamın kariyeri (lebron devri hariç) süprüntü kekolarla çabalayarak geçti. 2008-2014 arasında minnesota timberwolves denen beyinsiz organizasyon tam 5 lottery pickini (2005'te jaric almak için gönderdikleri 2012 pickini de sayarsak 6) çöpe attı, içlerinden çıkan tek iyiye yakın isim ricky rubio oldu. 2014'te cleveland'a gitti, bu sefer basın, bir zamanlar chris bosh'a yapıldığı gibi, işler her ters gittiğinde otobüsün altına bu garibimi attı. peşine kyrie irving gitti, isaiah thomas cücesi geldi, bir zamanlar şöyle baktığı adamı yemeye kalktı. hatta adam sonradan jimmy kimmel'da bunun dalgasını geçti, o derece ezdiler adamı. sonra lebron gitti ve ondan beri kendini bir halt sanan kekolarla çabalıyor.

yukarıda yazılmış, aynen katılıyorum. jimmy butler olsa collin sexton'ın kafatasından şarap içiyordu şimdiye. kevin love'ı biraz ezik gördüler, direk vuruyorlar abalıya. orada olanlar bir anlık bir şey değil, collin sexton'ın katlettiği onlarca hücumun, tristan thompson'ın anasını ağlattığı pota altının, jr smith'in soyunma odasında fırlattığı çorbanın, içtiği kilolarca marijuananın bir birikimi. kevin love'a etrafında bir yapılanma vaat ederek uzatma imzalatan cleveland yapılanmaya dair hiçbir adım atmıyor. aksine boşalan maaş boşluğunu dolduruyor, bir ball hog varken gidip bir tane daha alıyor, asansör gibi yukarı aşağı yapmaktan başka halt bilmeyen adamlarla 50 milyon dolarlık sözleşme yeniliyor ve dönüp dolaşıp olayı gene kevin love'a patlatıyorlar.

allah kevin love'a sabır versin. o adamları izlerken biz kahroluyoruz, kevin love bir de o kekolarla yaşamak zorunda. cidden zor iş, ben tristan thompson denen bezgin bekiri gördükçe sinirleniyorum, valla yazık.

tanım: cleveland cavaliers'ın çilekeş all-star'ı. jimmy butler cleveland deplasmanına gittiğinde bu mal takıma az saldırsa da love'ın hayatını kolaylaştırsa keşke.
  • kevin love'a kafayı yemiş diyenler hiç cleveland cavailers maçı izlediniz mi hayatınızda? yaklaşık iki yıldır sırf mazoşist olduğum için bu altın kadroyu takip ediyorum, ha kevin love'ı çok sevmem beter olsun puşt ama sexton denen maymuna sinirlenen insan normal insandır. asıl diğerleri anormal. cedi falan psikoloğa görünmesi lazım hala tristan thompson'a pas attığı için. koç desen ayrı mal, sexton desen örneklik bi adam, tristan, eskinin jr'ı, hatta lebron ve en mükemmelleri jordan clarkson.. allahtan clarkson gitti de kanser olma süremi biraz geciktirir bu olay. bunlar normal insanlar değil ki. ben daha beter tepkiyi cedi'den bekliyorum. bir gün pas alamadığında cedi'nin oyunu bırakıp sexton'ı dövmesi lazım. herkesin içinde hem de.

kısacası kevin love normal adamdır. gereğini yapmıştır.
  • 31 sayı 31 rebound coşmuş oyuncu. nba'de en son +30 sayı +30 rebound'u 1982'de moses malone, en son +30 rebound'u ise 1996'da charles barkley yapmış.

(bkz: beyler adam otuzbirci üniversite terk)
  • 6 yıllık minnesota kariyerinde oynadığı toplam playoff maçı: 0
    4 yıllık cleveland kariyerinde oynadığı toplam playoff maçı: 46. buna 1 şampiyonluk ve 1 final dahil. kendisi sakatlanıp 2015 playofflarını kaçırmasaydı 1 şampiyonluk daha olabilirdi.

hakkeden de cavs'a giderek kariyerini bitirmiş oyuncu. oysa ne güzel, uşak sportife gelse her maç 50 sayı ortalama tutturabilirdi. o gitti kariyerini nba şampiyonluklarıyla bitirmeyi tercih etti.
  • yeteneklidir ve ribaund sezgileri belki de mükemmeldir. yalnız minnesota taraftarının kendisini pek sevmemesinin bir sebebi var. bundan sonra anlatmak isteyeceklerimi, nba'i coaching kısmını yadsıyamayacak kadar takip edenler daha iyi anlayacaktır.

abarttığı son maç hariç gerisine bir bakalım. kevin love sezon başından bu yana timberwolves takımının oynadığı tüm maçların %58'inde sahadaydı dakika olarak. sahada kaldığı dakikalar ayrı birer maç olarak ele alınırsa, bu 9 maçın 8'inin kaybedildiği ortaya çıkıyor. başka bir deyişle minnesota onun sahada olduğu dakikalarda %88.9 kaybetti. ha diyebilirsiniz takım zaten o 9 maçın 8'ini kaybetmedi mi, kevin love'dan ne bekliyorsun? ama burada bir nüans var. kazanılan kings maçında bile love'ın sahada kaldığı 28 dakikalık periyodu takım kaybetti. misal ondan daha az süre alan anthony tolliver'ın sahada kaldığı anlarda 4 maç kazandı timberwolves.

bugün 30 takımlı nba'de 109.2 ile en çok sayı yiyen takımdır minnesota. ve love takım içinde parkede kaldığı süre boyunca net sayı (atılan eksi yenilen) sıralamasında wayne ellington'la beraber 13 kişi içinde son sıradadır. kevin love'lı minnesota her hücumdan ortalama 0.96 sayı çıkarırken, her savunmada 1.13 sayı yiyor. bu yaklaşık her 5 hücumda bir sayı geriye gitmek demek. tüm bu verdiğim istatistikler takım biraz toparlanmaya başladığında daha fazla anlam kazanacaktır.

kevin love olumlu istatistik anlamında müthiş bir oyuncudur. bugün 18 sayı, 14.6 ribaund, 1.8 asist ortamayla ve +22.60 player efficiency rating ile oynuyor. dahası 28 sene sonra 30 sayı 30 ribaund'un üzerine çıkan ilk oyuncu oluyor. oynadıkça da istatistiklerini artıracak ve göz kamaştıran performanslara çıkacak bundan eminim. kendi istatistikleri sürekli müthiş seviyelerde kalacaktır ama böyle giderse takımı hep kaybedecek. en tehlikeli basketbolcu tipidir esasen ve sanırım bu kadar sistem bozanını daha önce hiç görmemiştim.

bu tarz bir adamı burada olsa kenarda oturtamazsınız. taraftar koçu tefe koyar. e oynatıp yenilince de "bu adama rağmen yeniliyorsun, 30 sayı 30 ribaund yaptı daha ne yapacak" deyip doğruca postalarlar insanı. ama orada durumu görüp, koçun milicic'i oynatmasını destekleyebiliyorlar. emin olalım ki orada basketbolu bizden çok daha iyi biliyorlar.

bundan sonra kendisinin yapması gereken en mantıklı hamle 1 ve 2 numaraları sağlam taş gibi savunma yapan bir takıma takas olmak. belki orada biraz olsun basketbolda defans yapmadan bir yere varılamayacağını kavratırlar. zira öyle birşey olursa kendisine o andan itibaren maksimum kontrat verebilecek bir sürü takım sıraya girecektir.

not: bitirmeden önce söylemek istediğim bir şey var. oha lan oha 31 sayı, 31 ribaund nedir! amare'ye bu yapılır mı!

hem de dwight howard'ın üstüne!

(bkz: #17665364)

ekleme: a clockworkorange der ki; verilen bu bilgi yeterli değildir. kevin love'ın sahada olduğu süre boyunca ilk 5 oyuncularından kaçının kaç dakika onunla birlikte sahada kaldığı önemli bir kriterdir. yani takıma pozitif etkisi nispeten az bench oyuncularıyla sahada kalmışsa, bu onun verimliliğini istatistiksel olarak düşürür.

çok da haklıdır. bu yüzden şöyle bir ek yapmak gerekir burada:

telfair-johnson-beasley-love-milicic
    ridnour-ellington-beasley-love-milicic
    ridnour-johnson-beasley-love-milicic
    ridnour-brewer-johnson-love-milicic
    telfair-brewer-beasley-love-milicic

bu beşler sırasıyla 44.2, 29.1, 19.6, 19.4 ve 13.8 dakikayla takımın parkede en uzun süre kalan ilk 5 roster'ıdır. bakınca love'ın ideal 5'ten en az 3 oyuncuyla sahayı paylaştığını rahatlıkla söyleyebiriz. kevin love hakkındaki görüşlerim istatistiklerin yanı sıra bu sene oynadığı birçok maçta yaptığım naçizane gözlemlerinden ibarettir.

uyarısı için yazar dostuma tekrar teşekkürlerimi sunarım.
  • bugün knicks maçında yaptığı 31 sayı, 31 ribaund, 5 asistle sanırım bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor.

en son +30 sayı +30 ribaundu '82de moses malone'dan görmüş nba. vay anasını sayın seyirciler.
  • ---erdal bakkal mode on---

rekor kıracaksa büyük boy çekirdek açacam kıramıcaksa 50 kuruşluk açacam.

--- erdal bakkal mode off---
  • top fırlatmadaki tepkisi cedi osman’a değil collin sexton’a yapılmış bir tepki. yaklaşık 35 saniye içerisinde hızlı hücum yaparak 2 atak yapma imkanı varken sexton bu ihtimali öldürüyor, kevin de topu isteyip “pas ver şu amk topunu” der gibi fırlatıyor.
  • uzun zamandır sözlükte yazmıyordum fakat nba'de en çok sempati duyduğum takım wolves böyle büyük bir olaya girişince bu konu hakkında 2 kelam etme isteği hasıl oldu. öncelikle kevin love bana göre en iyi 5-6 oyuncusundan biridir ve wolvesdan ayrılma isteğinide normal karşılıyorum. ancak bu takas sonucunda karlı çıkanın wolves olduğunu düşünüyorum.

kevin love bir süperstar bence ama love-lebron-irving üçlüsü korkutucu gözüksede uyumlu bir çekirdek değil. bir kere takımda savunma yapacak adam yok. bu cavs'ın ortalama bi savunma yapabileceğini düşünmek hayalcilik olur. varejao şu an o kaleci diyebileceğimiz pota savunucusu rolünü oynayabilecek fiziksel durumda değil açık bir şekilde, hele ki şampiyonluğa oynayan bi takımda. bir diğer soru işaretide lebronun 3 oynama sorunsalı. lebron miami'de 4 numara oynuyordu ve cavs'ta love 4 lebron 3 ne kadar uyumlu olur bu çok büyük bir soru işareti.

şimdi burada cavs'ı itin götüne sokuyormuş gibi gözüktüm biraz takım gerçekten inanılmaz bir hücum potansiyeline sahip olduğunu kabul etmek lazım ama savunmada yaşayacakları sorunu düşündüğümüzde sorunlu bir takım olacağı belli. ama doğunun şu durumunda tabiki doğu şampiyonluğunun en büyük favorisi.

şimdi gelelim wolves'un durumuna. bence yapabilecekleri en iyi hamleyi yaptılar. wiggins ve bennett, 2 draft 1 numarası aldılar ki kevin love'ı ellerinde tutamayacakları kesindi. wolves zaten oyuncuları çekebilecek bir pazar değil. love'ı kaybettikten sonra drafta yatacaklardı ve yeni bir çekirdek kurmaları 5 senelerini alacaktı. bu süre içinde muhtemelen rubio'yuda kaybedeceklerdi. ancak şimdi rubio-wiggins-bennett çekirdeğinin potansiyeli gerçekten çok yüksek ve onların gelişimini izlemek çok keyifli olacak.

son olarakta ''love bizim topçumuz ki zaten eki eki'' diye goygoy yapan lakers fanlarına buradan götümle güldüğümü belirtmek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap