• böyle bir ismim olsa kaldıramayacağım hatun olmaz yeminlen.
    hatun ortamlarında kevin,
    resmi ortamlarda prince,
    yatakta da boateng ismini kullanırdım.

neyse, iyi futbolcu.
  • diaby, boyd,rocco,rebecho,lens'in olduğu takımda transferi beğenilmeyen futbolcu.
    daha güven,necip,umut'a gelmedim.
  • kumar gibi transfer. tutarsa beşiktaş şampiyon bile olabilir. tutmasa bugün neyse durum yine o olur.

sergen gelir gelmez yönetimi kumara alıştırmış.
  • schalke'nin artığıdır. bonservisi elinde olmasına rağmen disiplinsizliği ve karakter sorunlarından dolayı bundesliga'da kimse almak istememiştir. sözleşmesi feshedildikten sonra ligin dibindeki freiburg, paderborn, mainz gibilerinin bile teklif yapmaya tenezzül etmediği bu futbolcu umarım türkiye'ye gelmez.

bundesliga'yı takip etmeyen arkadaşları uyarmak lazım... milan'daki boateng'i alacağınızı sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. o günler geçti.
  • kendisini tanimayanlar icin soylemekte fayda var, gol sevinci zaten bu sekildedir
  • yukardaki renkli arkadaşın takımında 8 milyon € oynayan adamın olduğunu biri ona hatırlatsın. sonra gelsin beşiktaş başlıklarında bik bik ötsün.
  • disiplinsizlik kavraminin nereden ciktigini anlamadigim oyuncu. ıdmanlara mi cikmiyormus yoksa maclara mi?

kariyeri boyunca secmis oldugu gana milli takimi yuzunden hep hor gorulmus adamdir. mevzulari coktur gecmiste ama bu oturup gotlugunden degil hirsindan cogu zaman. ballackla mevzu yasar, low dahil tum almanya buna cephe alir. ıtalyada irkciligin dibini gorur. tepkisini koyar. bundan da doğal bir durum yok.

yanlız sıkıntıları vardır. bu doğru. disiplin ile bağdaştırmıyorum ben bunu. aksine kendisinin sikintisi gittiği her takımda yildiz gibi davranilmak istemesidir. bunu saglamassan olay yaratir. yarattı da.

schalke kariyerini yakindan incelemek lazim. devre arası ne oldu bittiye gelen bi transferle geldi. jens keller'de iyi kullandı boateng'i. di matteo gelene kadar schalke'de kritik rollerdeydi. işler di matteo ile değişti. ilk bir aralıkta birbirlerine girmişlerdi. kapatıldı o zaman mevzu. sonralarında orta seker giden schalkeden ligin bitmesine 4 hafta kala kadro disi birakilarak uzaklastirildi. di matteo nun bu hamlesi bir mac getirdiyse getirmistir. daha fazla degil. sonunda ne oldu? di matteo da boşta boateng de.

schalke'de milandaki rolunden daha farkli bir noktaya evrilip orta sahadan oyun kuran cok yonlu oyuncu konumuna geldi. bi parantez daha açmam gerekirse nedense benim aklıma lincoln geliyor, kariyer gidişatı olarak. ama sahsi gorusum lincoln konusunda dev algi oldugu icin objektif degerlendirilmiyor bu topraklarda. o dönem yok uçaktı, yok yabancılar kayırılıyordu, bir muhabbetle kaynamıştı. şimdi yabancı oyuncu serbest. boateng gibi birinin olması kadroda artı değerdir.

bir de bu tip oyuncular kariyerleri boyunca hep aynı olayda gitmezler. yaşı geçti artık boateng'in. eski tavırları bir kenara koymuştur artık. 2 büyük lig ve takım gördü ve şu an boşta. onun da böyle bir tecrubeye ihtiyacı var toparlanma için.

son olarak tabii ki bir melo degildir ama daha teknigidir. mac ici hirsini da kaybetmez. benim gordugum prince bu sekilde. baska prince varsa bilemem.
  • 6 aydır top görmedi, delleniyor oğlan*
  • bu adam 120 yaşında, stephen hawking'in sandalyesiyle gelse yine diaby'den iyi oynar. boşuna çenenizi yormayın.
  • o isim bende olsa ben de sansasyonel goller atarım. olay tamamen isimde. boğatenk! kaç kaç kaç.

bu isme sahip bir adamın kötü oynaması beklenemez.

benzer sansasyonel golleri azofeifadan da bekliyorum. (bkz: #27193222). en az boateng kadar underrated o da bence. (eneramoyu da es geçmiş değilim.)
hesabın var mı? giriş yap