şükela:  tümü | bugün
 • "into the image: culture and politics in the field of vision" adli kitabin yazari. turkceye "imaj" basligiyla nurcay turkoglu tarafindan cevrilmis kitap bir cok alinti ve bunun yani sira dijital gorunumlerin ya da yenicag da olusan fantazyalarin imajlarin onune gecip gecmedigini tartisan bir kitap. kitabin son bolumunun fotografin olumuyle ilgili olmasi da duruma yeterli aciklamayi getiriyor zaten.
 • bu sene cultural studies ma programinda bilgide ders veren goldsmiths hocasi (cultural theory) turklesmeye basladigini hissettigimiz, gidip hehdhehhehdhoo diye her konuda muhabbet edebileceginiz tez hocaligi talep edebileceginiz, samimi, pek sirin, sakin, komik, tartismalara bayilan, esnek, ders saatleri yuzunden cilekes hale getirdigimiz akademisyen.
 • aslında goldsmiths college transnational media master programının başındaki hoca ama öğrencilerin çoğunun haberi bile olmadan sessizce bilgiye gitmiştir bu dönem. daha önceden de koç üniversitesi'nde konuşmalar yapmıştır. türkiye ve almanya'da yaşayan türklerle ilgili makaleleri ünlüdür baya. türkleri oldukça iyi tanır, zaten dedikodulara göre goldsmiths'te hocalık yapan türk bir bayan ile beraberdir.
 • bir suredir city university kadrosunda bulunan profesor. bu aralar istanbul'a tasinmakla cok mesguldur.
 • (bkz: asu aksoy)
 • --- spoiler ---

  ''tüketim gerçek dünyayla başa çıkmak için geliştirdiğimiz, kurumsallaşmış bir toplumsal savunma stratejisi olarak görülebilir; tüketim yoluyla, dünyayla olan ilişkilerimizden kaynaklanan kaygı ve korkulardan sakınabilir, bu tehditleri tecrit edebiliriz. don delillo, white noise romanında işte tüketimin kaygıyla olan bu ilişkisi ele alır:

  acı, ölüm gerçeklik, bunların hepsi doğal olmayan şeylerdir. bunlara oldukları gibi katlanamayız. gereğinden fazla şey biliyoruz. bu yüzden de bastırmaya, uzlaşmaya ve saptırmaya sığınıyoruz. evrende ancak bu şekilde yaşayabiliyoruz. türlerin doğal lisanı budur.''
  --- spoiler ---