şükela:  tümü | bugün
  • isveç yapımı sütlü çikolatalı gofret.

aslında hakkında sayfa sayfa destan döşerim. o derece severim kendilerini. ki bunun 10 gramlık minik paketleri var tek lokmalık, hayat söndürür. ne olduğunu anlamadan bir kilo bitirirsin. hani öyle güzel.

fakat gaza gelip ikea'ya koşup almayın. hacıt ben bununla isveçte tanıştım. gecem gündüzüm (gerçi gittiğimde gece yoktu ya neyse) bu olduydu. hatta unutmam kuzen (kendisi isveçli) ve onların arkadaşlarıyla parkta bir şans oyunu oynamıştık. şerefsiz arkadaşlarına 10 kiloluk paket hediye çıkmıştı. kibarlık bilmeyen şerefsiz vikingler, 10 kiloluk paketin içinden bir tane 10 gramlık çıkarıp hepimize birer tane vermişlerdi. neysem uzatmiyim. türkiyeye dönerken 1 kilo stoklayıp gelmiştim.

türkiyede şans eseri ikea ya gittiğimde görünce, yine görmemiş gibi gittim 1 kilo kadar aldım. sonrası büyük hayal kırıklığı. hepsi bayat. hala da yolum düşerse bir umut alırım bunlardan ama bayat çıkmaya devam eder.

kex sevdiğimi bilen eş dost isveçe gidip geldiğinde getirirler sağolsunlar, onlar güzel. türkiye'de ikea ya git bayat (gerçi bursa ikea böyle, diğer şehirleri bilemiycem). var bir olay ama çözemedim (son kullanma tarihi de gecikmiş değiller).